Напередодні професійного свята медиків кореспондент «Замкової гори» запросив до слова заступника директора комунального некомерційного підприємства «Білоцерківська центральна районна лікарня» Олександра ГРУЗИНСЬКОГО. Він кандидат медичних наук, заслужений лікар України, депутат Білоцерківської райради.

— Сьогодні така ситуація в державі, — каже Олександр Вікторович, — що професія медика поряд з професією захисника України є однією з найважливіших. Адже здоров’я потрібне всім. І ми стоїмо на передній лінії його захисту. Під час пандемії ковіду-19 у центральній районній лікарні (ЦРЛ) на два місяці обмежили госпіталізацію хворих. Це для того, щоб знизити рівень поширення інфекції. Зараз колектив працює в штатному режимі. Медичні послуги надаємо в повному обсязі. До того ж обстежуємо пацієнтів на можливе зараження коронавірусом.

— Завдяки місцевій владі, — продовжує пан Олександр, — лікарня отримала кошти для закупівлі засобів індивідуального захисту медпрацівників. – Ми придбали, зокрема, захисні костюми, маски, окуляри, швидкі тести.

Заклад іде в ногу з часом. Наші фахівці виконують малоінвазивне лікування. Це лапароскопічні операції як на органах малого тазу (гінекологічні), так і хірургічні (холецестемія). Також було придбано нове обладнання – дихальну апаратуру та кардіоологічні монітори.

В лікарні – висококваліфікований персонал. Майже 80 відсотків лікарів мають вищу категорію. Вони постійно проходять курси підвищення кваліфікації. В результаті запроваджують сучасні методи лікування й скорочують терміни надання медичної допомоги.

Нині ЦРЛ обслуговує не лише мешканців Білоцерківщини, а й Білої Церкви та навколишніх районів – Володарського, Миронівського. Професіоналізм наших медиків високий. Тому пацієнти ідуть до нас. А ми раді надавати їм допомогу, зазначає Олександр Грузинський. Щодо медичної реформи, то вона, як відомо, триває. Однак значно важче стало заробляти гроші. Немає й субвенції, яка гарантувала б постійну зарплату медикам та обслуговувальному персоналу. А загалом лікарня фінансується з Національної служби здоров’я (відповідно до вимог чинного законодавства).

Сьогодні виник такий собі симбіоз (поєднання) лікаря й пацієнта. Лікар мусить регулярно підвищувати свою кваліфікацію, аби до нього звертався пацієнт. Якщо так утвердиться, то саме за пацієнтом підуть фінанси. І лікарня зможе якось утримуватись та заробляти кошти.

Насамкінець про таке: в своїй структурі районна лікарня має хірургічне, терапевтине, реанімаційне, акушерсько-гінекологічне, педіатричне та поліклінічне відділення, додає пан Олександр. Ми надаємо пацієнтам планову допомогу. Коронавірусних хворих не лікуємою, їх обслуговують опорні заклади.

У неділю – професійне свято медиків. Вітаю весь колектив ЦРЛ і колег з інших закладів. Бажаю щастя, благополуччя, теплоти в серцях і, головне, здоров’я.

Записав В.ГАЛЬЧЕНКО.