Голова районної ради Віталій Гринчук проїхав по школам м.Узина, побував у Скребишах та Острійках:

«Галузь освіти завжди була й залишиться пріоритетною. Нагадаю, що 2017 рік у Білоцерківському районі проголошено роком освіти. Я, як голова районної ради, сповна розумію свою відповідальність за розвиток освіти в районі, постійно з депутатським корпусом надаємо всіляку підтримку навчально-виховним закладам. Розумію, що найкращі інвестиції – це інвестиції в молодь, наше майбутнє. Будемо і далі працювати над підтримкою та розвитком соціальних закладів району. Діти мають навчатися у безпечних і комфортних умовах».

Цього року у школах району за парти сядуть 4307 школярів, у тому числі й 470 першокласників, 1305 дітей будуть охоплені дошкільною освітою. Інклюзивне навчання організоване для 50 дітей в 14 закладах освіти.

Побачивши ці світлини, можна сміливо говорити про поступову розбудову навчальних закладів.

Тож за поточний період 2017 року з районного бюджету передбачено: 7,8 млн.грн. на проведення ремонтних робіт та 4,8 млн.грн. на придбання меблів. Понад 3 млн.грн. вдалося залучити із бюджетів місцевих рад.

При виконанні ремонтних робіт у загальноосвітніх навчальних закладах основна увага зосереджувалася на створенні безпечних умов для школярів та облаштуванні сучасного освітнього простору – комфортного, естетично привабливого, що сприяє бажанню вчитися, спонукає до всебічного саморозвитку. З інформації начальника районного відділу освіти Оксани Кравченко можна зазначити, що пріоритетними у зв’язку з цим є:

§  заходи з енергозбереження. Загалом освоєно 947 тис. грн., в в 13 закладах замінено 142 вікна. За кошти обласного бюджету зі співфінансуванням із Острійківською сільською радою проводиться капітальний ремонт Острійківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. А це близько 1,5 млн.грн.;

§  оновлення спортивної бази закладів освіти. На ці цілі передбачено залучити 1,4 млн.грн. Вже проведено комплексні роботи з ремонту 4 спортивних залів (Узинська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Узинська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Озернянська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Пилипчаснький НВК). До 15 жовтня 2017 р. планується завершити капітальні роботи ще в спортзалах 4 загально-освітніх закладів (Поправське НВО, Терезинське НВО, Узинська ЗОШ № 5, Піщанське НВО).

§  велику увагу приділено підготовці харчоблоків та їдалень до нового навчального року. Для забезпечення їх належної роботи використано близько 1 млн. грн.

§  на підготовку до опалювального сезону передбачено направити близько 433 тис.грн.

§  продовжується робота по оснащенню закладів освіти комп’ютерною технікою. Спільними зусиллями вдалося значно оновити комп’ютерне забезпечення (у 2016-2017 рр. закладами освіти отримано 215 одиниць). За кошти державної субвенції (676 тис. грн.) облаштовано 2 комп’ютерні класи (Узинська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, НВК «Узинська гімназія»), придбано техніку для Шкарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Проте 50 % комп’ютерів на сьогодні є морально застарілими.

§  упродовж останніх 2-х років уживаються заходи щодо системного оновлення шкільних меблів. У цьому році плануємо, щоб в усіх 1-х класах оновити шкільні меблі. Також маємо придбати (оголошено повторно тендер) меблі для частини спеціалізованих кабінетів природничого циклу (усього 10 комплектів) для закладів, де впроваджується профільне навчання.

§  для забезпечення якісного функціонування опорного закладу — Шкарівська ЗОШ — за кошти, залучені з різних бюджетів, вдалося забезпечити заклад технікою для повноцінного впровадження ІКТ, а також облаштувати сучасні навчальні кабінети географії,трудового навчання, 2 навчальні лабораторії. Крім того, за рахунок співфінансування з районного і місцевого бюджетів у Шкарівській ЗОШ завершується облаштування внутрішніх приміщень (близько 1200,00 тис. грн.).

На завершальній стадії – оформлення актів на право землекористування для 11 закладів (загалом матимуть акти 22 ЗНЗ). Для 100 % завершення цих робіт необхідно передбачити орієнтовно 180 тис. грн.

Ужито заходів для повного забезпечення підручниками, зокрема й першокласників (використано більше 8 тис. грн. із районного бюджету).

Проводиться робота й по розширенню та вдосконаленню мережі дошкільних закладів. З першого вересня відкриваються додатково 2 різновікові групи в Чупирянському НВО та Сухоліському НВК. За рахунок Чупирянської сільської ради придбано все необхідне для ефективного функціонування різновікової групи: меблі, килими, посуд тощо. Скребишівська ЗОШ І-ІІ ступенів реорганізовується в навчально-виховне об’єднання, в зв’язку з чим йде реконструкція будівлі, де буде розміщуватися дошкільне відділення. Завдяки спільним зусиллям покращені матеріальні умови дошкільних закладів, оновлено предметно-ігрове та розвивальне середовище. Замінено 35 вікон та 4 дверей на металопластикові на суму 300 тиc., (ДНЗ « Ясочка» Маловільшанської сільської ради, ДНЗ «Джерельце» Биковогребельської сільської ради, — ДНЗ «Буратіно» Сидорівської сільської ради, Вільнотарасівське НВО). Відремонтовано всі ігрові та спортивні майданчики. Відкрито новий сучасний ігровий майданчик для дітей дошкільного віку в Биковогребельській філії Шкарівської ЗОШ, у Чупирянському НВО.

Придбано дитячі меблі та технологічне обладнання на суму близько 90 тис. грн. (дитячі столи (ДНЗ «Веснянка», «Калинка», «Сонечко», «Ясочка»), ліжка (Сухоліське НВК, Макіївське НВО), пральну машину в Потіївське НВО, холодильник у ДНЗ «Ясочка» Маловільшанської сільської ради, газову плиту у ДНЗ «Ялинка» Трушківської сільської ради), посуд для харчування дітей на суму 87 тис. грн. та м’який інвентар на суму 143 тис. грн.

У всіх дошкільних навчальних закладах створені необхідні умови для повноцінного здійснення навчально-виховного процесу, групові кімнати затишні, світлі, естетично оформлені у них панує позитивний емоційний мікроклімат.

Правовстановлюючі документи на земельні ділянки, на яких розміщені дошкільні навчальні заклади, допомогли оформити дві сільські ради: Маловільшанська (ДНЗ «Ясочка») та Матюшівська (ДНЗ «Веснянка»). За кошти районного бюджету — ДНЗ «Ялинка» Трушківської сільської ради. Зараз це питання вирішує Фурсівська та Шкарівська сільські ради.

Загалом хід підготовки закладів освіти вселяє упевненість, що діти району прийдуть у світлі, відремонтовані школи та дошкільні заклади.