Протистояння на сході України, за якими щодня ми спостерігаємо з болем серця, роблять воєнні події минулих днів більш зримими, злободенними та важливими.

4-й міськрайонний фестиваль військово-патріотичної пісні «Пісня опалена війною» об’єднав представників різних поколінь захисників Вітчизни – ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів, учасників антитерористичної операції, які  зібралися в приміщенні Білоцерківської районної ради 12 лютого.  Саме сьогодні вони відзначають 30-у річницю річницю виведення військ із Афганістану,  75-у річницю визволення Київщини від німецько-фашистських загарбників.

Зі словами великої поваги та щирої вдячності до присутніх звернулися голова Білоцерківської районної ради  Володимир Шевченко та заступник голови райдержадміністрації Володимир Толочко.

«Подвиги учасників бойових дій – це правда історії. Відвага та самопожертва, виявлені вами під час виконання військового обов’язку, є прикладом служіння Батьківщині. Ви знаєте справжню ціну миру та усвідомлюєте свою відповідальність за майбутнє, за долю наступних поколінь. Ви належите до особливої категорії наших співвітчизників, які гідно несуть крізь життя мужність у діях, відданість справі, братерство. А головне – пам’ятайте: ваш подвиг шанується і ніколи не буде забутий. Слава Україні!» – сказав у своєму виступі голова районної ради Володимир Шевченко.

Володимир Толочко у свою чергу підкреслив, що завдяки справжнім патріотам український народ ніколи не дасть себе поневолити, а молоде покоління, діти й онуки військових мають пишатися ними й брати з них приклад.

Усім присутнім представники влади побажали міцного здоров’я, родинного затишку і тепла, благополуччя та впевненості у завтрашньому дні, оптимізму, мирного неба та непохитної віри в перемогу. Тих, хто не повернувся з передової, вшанували хвилиною мовчання.

Керівники району виконали приємну місію вручення ювілейних медалей«Пам’ятна медаль 30 років виведення військ з Афганістану» учасникам бойових дій у Республіці Афганістан.

До учасників заходу звернулися секретар Білоцерківської єпархії  протоієрей Михаїл  та настоятель Храму Преп. Георгія Побєдоносця протоієрей Вадим, які благословили захід та подякували військових за добрий приклад справжнього патріотизму, любові до ближнього, зміцнення духовних та моральних засад серед ветеранів.

Про те, наскільки важливими для військових різних поколінь є згуртованість та єдність, говорив голова Білоцерківської районної організації ветеранів України Віктор Рудий.

Ветеранів-афганців своїх побратимів вітав  Микола Томашов. До слова долучилися помічник народного депутата Віталія Гудзенка Євгеній Гудзенко, голова Узинської територіальної громади Віталій Гринчук,  представник Благодійного фонду «Фортеця» Володимир Василенко. Вони також відзначали воїнів-афганців подяками, грошовими преміями та подарунками.

Цього дня 4-й міськрайонний фестиваль військово-патріотичної пісні «Пісня опалена війною» продовжили творчі виступи ветеранів, учасників АТО, районних фольклорного ансамблів.

Додам, у районі проживає 155 учасників бойових дій в Афганістані, 29 родин загиблих та померлих учасників війни. За мужність і героїзм при виконанні інтернаціонального обов’язку п’ятеро воїнів нагороджені орденом “Червона Зірка”, троє — орденом “За службу Батьківщині” ІІІ ступеня, 17 — медаллю “За бойові заслуги”, 8 — медаллю “ За відвагу”.

У залі  поважні воїни з медалями, у військових одностроях і в сучасних камуфляжах на новий манір, сивочолі й зовсім молоді, усміхнені й серйозні, зовсім спокійні й трохи схвильовані…Усі вони обрали місію справжніх чоловіків, які не звикли ховатися за чиїмись спинами.

Той, хто хоча б раз доторкнувся до болю Афганістану, його вже ніколи не забуде. Тисячам молодих хлопців випало на долю пройти пекло, але вони вижили та повернулися. Цього дня на їх адресу багато разів лунали слова вдячності за їх героїчні вчинки, а у відповідь лунало тихе спасибі за розуміння того, що довелося їм пережити і що з пам’яті вже не зітреться ніколи.