Посівна та вегетативний період дуже відповідальний та важливий процес для всіх аграріїв, адже саме від нього залежить врожайність посіяних культур. Виявити, якими ж будуть ці здобутки та якими методами досягаються результати обробітку землі дав змогу візит в.о.голови районної ради Анатолія Чичикала та керуючого справами районної ради Володимира Шевченка на поля Білоцерківської дослідно-селекційної станції інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків національної академії аграрних наук України де керує кандидат сільськогосподарських наук Бузинний Микола Володимирович.

Під час зустрічі Микола Володимирович досить детально розповів про сорти пшениці, які вирощуються на Дослідно-селекційній станції, поділився досвідом щодо застосування тих чи інших технологій підвищення врожайності цукрового буряку, зробив висновки з приводу доцільності вирощування виведених сортів  на території району та країни.

За словами фахівця, на демонстраційних полях, високу врожайність показують такі сорти, як «Білоцерківська напівкарликова», «Олеся» та «Ясочка», «Царівна», «Лісова пісня» та «Романтика» — належать до так званих «сильних пшениць», мають високий вміст клейковини хорошої якості. Також досить цікавими та сильними є сорти «Чародійка Білоцерківська» та «Щедра нива».

«Якими б не були сорти, урожайність багато в чому залежить від погоди, – наголошує Микола Володимирович, – і маємо надію, що поточний рік буде сприятливим у цьому плані. Це дасть змогу говорити про високі врожаї пшениці всіх сортів».

Підбиваючи підсумки, в.о.голови Білоцерківської райради Анатолій Чичикало сказав: «Вважаю сьогоднішню поїздку дуже необхідною та позитивною. Переконаний, що Дослідно-селекційна станція працює за останнім словом науки, з великим потенціалом на майбутнє. Усе побачене вселяє надію і дає підстави сподіватися на хороші врожаї, що забезпечать продовольчу безпеку країни».