Зараз відбувається складний процес створення нових ОТГ на Київщині. Громада Білоцерківського району тривалий час намагалася зберегти район в цілому, якому налічується вже 95 років, але реформа вносить свої корективи і в минулому році вже перші дві громади стартували. Після створення Фурсівської ОТГ минуло 7 місяців. Звісно, було не все так просто, але часу вистачило, щоб зрозуміти про позитиви, та провальні моменти, які стали на шляху  подальшого розвитку об’єднаної громади.

В.о.голови Білоцерківської районної ради Анатолій Чичикало та керуючий справами Володимир Шевченко зустрілися з головою Фурсівської ОТГ, Миколою Фурсенком.

-То ж, які успіхи має Фурсівська громада, ділиться її голова Микола Іванович Фурсенко:

— Якщо відкинути політичну складову, то ситуація в громаді не погана, при тому, що ми об`єдналися із сусідніми селами та районами. 26 депутатів, представники 6 політичних сил, певний час не могли порозумітись. Але  негаразди втихли і стабілізувалася робота на краще: запрацював виконавчий комітет, депутатські комісії.

Нами зроблено повний аналіз стану економіки сіл, провели інвентаризацію комунальної власності, вирішуємо питання щодо бази відпочинку «Дружба», що у с.Трушки, проводимо роботу щодо покращення надходження коштів до бюджету, адже багато проблем із тіньовою економікою. Поетапно ми досягаємо потрібних результатів. Якщо в січні ми виконували поповнення бюджету лише на 72%, в лютому — на 94%, то за перший квартал ми вже вийшли на 110%. Я переконаний, що за перше півріччя ми бюджет виконаємо.

Сьогодні ми вирішуємо питання завершення будівництва ще одного дитячого садочку на 75 місць, щоб максимально задовольнити потреби дітей. Цей проект реалізовується вже третій рік, кошти на будівництво надходили з державного бюджету за рахунок фонду  регіонального розвитку. Маємо надію, що при фінансовій допомозі Київської обласної ради, будівництво буде завершено. Хочу й вашого сприяння по даному питанню. Адже Ганна Старікова підписала угоду на співфінансування на завершення даного об`єкту, це вселяє надію.

— Місто Біла Церква хоче приєднати до себе економічно розвинені села. Що робити сільським громадам, щоб залишитись самостійними?

-Суджу лише по собі. Я за те, щоб зберегти органи самоврядування. Терезене,  Шкарівка,  Озірне — багаті села, люди можуть самостійно будувати своє майбутнє, об’єднавшись із рівними. Потрібно стояти на своєму, адже економіка міста працює лише на 25-30% . А об`єднанні сільські громади зможуть зберегти та розвивати свою сільськогосподарську економіку.

Потрібно дбати і про молодь, яка зараз активно покидає село, в пошуках заробітку та кращого життя за кордоном. В основі повинен бути виключно добровільність і  прагматичний підхід щодо об’єднання громад.

-Такі села, як  Дрозди, Половецьке  мають наміри об`єднатися з містом, чи не роблять вони  помилку?- запитав Анатолій Петрович

-На мою думку, це помилкове рішення. Під час моїх поїздок до Європи, фахівці, з якими я спілкувався говорили, що громада є найбільш потужною і оптимальною, коли в ній населення становить від 15 до 20 тисяч осіб. А якщо буде більше, то це вже не громада. Повинен бути тверезий підхід у кожній справі.

— Які у вас стосунки з містом?- поцікавився Володимир Шевченко

— Біла Церква хотіла отримати поштовх для розвитку, приєднавши сильні спроможні навколишні села і території. Цей підхід не є правильним. Не секрет, що наші стосунки з містом не кращі, і це стосується питання меж, які вирішує Верховна Рада.

Я вважаю, що потрібно домовлятися  про спільне використання промислових баз. Місто повинно бути прогресивнішим, освоювати сучасні методи виробництва.

Ми йшли на поступки Білій Церкві. Тобто, погоджуємося на виділення територій, шукаємо можливості, де можна зробити спільний бізнес, індустріальну зону, щоб було вигідно і для міста, і для села. Біла Церква не підтримала наші пропозиції. Відповідно, у Фурсах були проведені загальні збори, засідання сесій, виконавчого комітету, у свою чергу, жителі села не підтримали позицію міста. Представники міста подали до суду, й успішно його програли. А ми об’єдналися в громаду.

-Чи отримала Фурсівська ОТГ обіцяні від держави кошти на розвиток територій?

-Поки що ні. Але ми не стоїмо на місці. Маємо амбітні плани, хочемо створити 5 міні ферм. Маємо бюджет у 52 млн грн. За останні 4 місяці отримали 10 млн  власних зароблених коштів.

Приклад нашої Фурсівської громади показує, що нам таки вдалося знайти економічну складову, яка дала можливість виконувати бюджет і таким чином асигнувати кошти на розвиток місцевого бізнесу, вирішення питань соціальних спрямувань і розвитку інфраструктури на селі. Хотілося б, щоб показники були не такі скромні. Але все ж ми рухаємося вперед.

-Як ви оцінюєте роботу старост?

-Найбільш вдало працює Олександр Кознозій у с.Матюші. Адже староста повинен бути авторитетним, нести відповідальність за своїх жителів, вимогливим та ініціативним. Але, нажаль, не кожний староста володіє такими якостями.

-Ви вважаєте, що об`єднання пішло вам на користь?

-Так. Ми підтримуємо децентралізацію. Маю надію, що далі піде робота більш активна та конкретна. Ми  вболіваємо за кожне село.

Після зустрічі керівники мали можливість відвідати  оновлену персональну виставку «Душа врятується добром» Ольги Краюхіної. Приємно було у виставковій залі зустрітися зі школярами с.Пищики, які також  відвідали виставку. А Микола Фурсенко представив нову книгу «Історія писана життям. Минуле , сьогодення і майбутнє сіл Фурси та Чмирівки».