Торік на Білоцерківщині було утворено дві об’єднані територіальні громади. Нинішнього року їх очікується більше. Чи позначиться це на подальшому розвитку району? – поцікавився кореспондент «ЗГ» у виконувача обов’язки голови райради Анатолія ЧИЧИКАЛА

-ДУМАЮ, що позна­читься, — відповів Анатолій Петрович. – Про­те точно передбачити май­бутні можливості району навряд чи хто осмілиться. Приємніше згадати 2017 рік. Він був дуже плідним. Ми з користю використали 51 мільйон гривень власних бюджетних надходжень. Мова про кошторис району і місцевих рад. У результаті було відремонтовано майже всі фельдшерсько-акушер­ські пункти, ремонтувались і утеплювались школи, від­новлювались Будинки куль­тури. Щодо ФАПів, то для них закуплявся інвентар і було придбано скутери та чотири автомобілі для під­везення лікарів на дільниці.

Цьогорічний бюджет по­рівняно з торішнім не такий потужний. Це зумовлено, насамперед, утворенням Фурсівської та Узинської об’єднаних територіальних громад. Нині вони мають свої бюджети, свої плани і тому подібне. Однак ре­шта району не залишиться без уваги влади. Як і торік, ремонтуватимемо дороги, заклади освіти, інші бю­джетні установи. Так, най­ближчим часом почнемо лагодити дах Чупирянської школи. На ці роботи виді­лено 920 тисяч гривень. За­кінчується ремонт будинку для престарілих у Макіївці. Туди виділяється 200 тисяч гривень. А ще сподіваємось на дотацію з обласного бю­джету. Отже, можливості для виконання накреслених планів є.

— Процес об’єднання те­риторіальних громад три­ватиме й нинішнього року?

— Так. На території райо­ну заплановано утворити ще три об’єднані громади (ОТГ). А саме: Терезинську, Шкарівську і Озернянську. Це теж частина роботи Білоцерківської райради. Тому наше головне завдан­ня – добитись, щоб новоут­ворені громади не зіткнули­ся з тими перешкодами, які ми спостерігаємо у Фурсів­ській ОТГ. Там не все так гладко, як прогнозувалось. Є кострубаті моменти. І їх мусимо позбутися.

— Нині на Білоцерківщи­ні залишилось 24 місцеві ради (торік було 36). Чи са­модостатні вони?

— Думаю, що так. Адже всі вони беруть активну участь у фінансуванні закладів освіти, культури, охорони здоров’я. А найспроможні­ші, звичайно, Шкарівська, Пилипчанська і Терезин­ська ради. Їхні бюджети до­зволяють постійно розви­ватись місцевим громадам. Сподіваюсь, не стане винят­ком і нинішній рік.

— І насамкінець. Як ви гадаєте, майбутнє Біло­церківського району буде світлим?

— Якщо брати за основу, що в минулому район був одним із найкращих у сто­личній області (входив до чільної п’ятірки), то мусимо не втрачати позиції. І це, не­зважаючи на те, що район зміниться з утворенням нових об’єднаних громад. Та хочеться вірити, що Бі­лоцерківщина залишиться у своїх попередніх межах. І люди житимуть значно кра­ще. Щиро вітаю всіх з днем народження району. Зичу кожній родині миру, злаго­ди і достатку. Нехай усе буде добре!

В.ГАЛЬЧЕНКО