5 червня голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук провів нараду з питань децентралізації на яку було запрошено депутатів та  голів місцевих рад району. Вже вкотре порушується дане питання. На розгляд депутатів обласної ради подавалися ряд пропозицій щодо об`єднання громад, та жодна не була підтримана у владних кабінетах області.

«Нам  не потрібне об’єднання ради об’єднання. Воно конче потрібне заради майбутнього,  заради розвитку територій, економічного зростання,  розбудови інфраструктури,  можливості надання якісних і доступних послуг  жителям нашого району», — наголосив Віталій Гринчук.

Білоцерківський район за  адміністративно-територіальним устроєм  поділяється на 1 міську раду , 1 селищну раду та 34 сільських рад, які об’єднують 60 населених пунктів. Особливістю є те, що адміністративний центр —  місто Біла Церква, яке є містом обласного значення, не входить до складу району. Тож і об`єднання будемо проводити у межах району.

За досвідом та практичними знаннями неодноразово, за ініціативою Білоцерківської районної ради, організовувалися  поїздки  в новостворені  об’єднані територіальні громади на Полтавщину, Черкащину, Батурин.

Голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук  розділяє думку й підкреслює надзвичайну важливість формування й  розвитку  спроможного, самодостатнього місцевого самоврядування. Пошуки оптимальних варіантів об’єднання та підготовки пропозицій про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад  Київської області проводяться у громадах району.

Своє бачення з даного питання висказали — Юрій Базяк, Олександр Грузинський, Олександр Балановський — депутати районної ради, Анатолій Чичикало — заступник голови ради,  голови місцевих рад, депутати Узинської міської ради. Розмова велася про конкретні речі: проаналізовано цьогорічні бюджети самодостатніх громад, а саме: Узинської, Шкарівської, Фурсівської, Піщанської, Терезинської, Острійківської місцевих рад, фінансові можливості, можливості розвитку та управління у сферах освіти, культури, охорони здоров’я, здійснення функцій у сфері державної реєстрації та надання адміністративних послуг.

Як показує практика, дієва громада повинна мати всю необхідну інфраструктуру, фінансову спроможність, перспективу свого розвитку, з населенням більше 20 тисяч осіб.

Тож до цього питання депутати підходять виважено. «Шлях латишів до децентралізації тривав 15 років.  На першому кроці вони створювали опорні школи, амбулаторії практики сімейної медицини, коли інфраструктура запрацювала й був результат, лише тоді вирішували питання об`єднання територіальних громад»,-звучало з вуст очільника ради.

Юрій Базяк:«Ми повинні напрацювати той дієвий механізм, який буде на користь громаді».

Він запропонував опрацювати черговий проект оптимальних варіантів об’єднання, винести на чергове обговорення з громадами, представити його на 6 сесії районної ради, що пройде 12 липня та до 20 липня внести  пропозиції до Перспективного плану формування територій громад  Київської області.

Це наш спільний шлях до успішного розвитку!