Делегація із числа депутатів, голів місцевих рад на чолі з головою Білоцерківської районної ради Володимиром Шевченком  взяли участь у роботі семінару «Особливості виборчої системи в розрізі реалізації нового виборчого законодавства в Україні», який проходив 20 лютого в Київській обласній раді.

Захід проводиться для керівників та працівників місцевого самоврядування Київської області (депутатів обласного та регіонального рівнів, представників районних, міських, сільських та селищних рад, ОТГ, юристів, журналістів).

Засідання відкрив голова Київської обласної ради Микола Стариченко хвилиною  мовчання, присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, які у 2014 році на Майдані віддали свої життя за краще майбутнє України.

Розпочинаючи захід Микола Стариченко наголосив: «Цей семінар є надзвичайно важливим і цікавим для громади Київщини. Адже з прийняттям нового Виборчого кодексу виникає чимало запитань стосовно майбутнього виборчого процесу та реалізації нововведень».

«Спілкуючись з людьми, бачу, що у багатьох є чимало «білих плям», багато запитань до нового документу та критичних зауважень. Сьогодні завдяки нашим  експертам з виборчого законодавства, поважним представникам Центральної виборчої комісії маємо можливість обговорити всі актуальні питання» — зазначив очільник облради.

Заступник голови Центральної виборчої комісії, заслужений юрист України, куратор Київської області Сергій Дубовик окреслив загальні норми Виборчого кодексу.

Також він повідомив про нещодавно ухвалене ЦВК рішення стосовно того, що у рік проведення чергових місцевих виборів перші вибори в обʼєднаних територіальних громадах призначатимуться на дату чергових місцевих виборів.

З новою системою місцевих виборів ознайомив учасників семінару завідувач організаційним відділом Управління організаційно-методичної роботи ЦВК Володимир Сачко.

Як відбуватимуться вибори президента та народних депутатів України за новими правилами, — розповів тренер-експерт з виборчого законодавства ВГО «Комітет виборців України Микола Нілов.

Один із ініціаторів семінару, голова Київської обласної організації Союзу юристів України Микола Матьора розповів про юридичний супровід на всіх стадіях виборчого процесу.

По завершенню виступів та презентацій, учасники зібрання поставили  експертам чисельні запитання та озвучили чимало слушних пропозицій.

Підсумовуючи семінар, перший заступник голови  Київської облради Тетяна Семенова зауважила: «Восени ми вже вступимо у виборчий процес за новим Кодексом. Сьогодні надзвичайно кваліфіковані експерти відповідали на дуже болючі питання, які турбують наших громадян. Адже дуже багато питань до самого Виборчого кодексу. Наразі незрозумілі повноваження районних рад і, взагалі, як саме вони діятимуть, якщо Верховною Радою не буде прийнято новий територіальний устрій. Дуже багато запитань щодо підрахунку голосів».

Тетяна Семенова також відмітила: «Ми домовилися з присутніми, що протягом п’яти днів збиратимемо всі пропозиції учасників наради та якщо таких пропозицій надійде багато, створимо експертну групу. Ми їх проаналізуємо, сформуємо і підготуємо звернення  до народних депутатів України».

Крім того перший заступник голови  КОР підкреслила, що необхідно посилювати роль партій. Адже на території країни їх зареєстровано надзвичайно багато. Для того, щоб мати позиції партії, на тій чи іншій території, повинні бути сильні кандидати і, як наслідок, сильні депутати, які підтримуватимуть не лише позицію і ідею партії, а ще й братимуть активну участь у житті громадян, яких вони представлятимуть.