30 червня у Білоцерківському районі відбувся традиційний районний огляд культури землеробства. Учасники об’їзду, а це – голова районної ради Віталій Гринчук, в.о.голови Білоцерківської райдержадміністрації Юрій Савчук, начальник управління агропромислового розвитку Олександр Ільченко, начальник відділу економічного прогнозування та інвестиційної діяльності Тетяна Криворучко, керівники та головні агрономи сільськогосподарських підприємств різних форм власності, мали можливість на полях району оглянути посіви та стан розвитку сільськогосподарських культур, їх сортовий і репродукційний стан, запроваджену у кожному господарстві культуру землеробства. А досвід у кожного за плечима немалий, тож поговорити було про що.

Найцікавішим пунктом робочої поїздки стали наукові поля дослідно-селекційної станції. Тут відомий науковець, доктор с/г наук, головний науковий співробітник відділу селекції зернових культур БЦ ДСС Лариса Антонівна Бурденюк-Тарасевич розповіла про останні дослідження у галузі вирощування сільгоспкультур. Нині Білоцерківська дослідно-селекційна станція приймає участь у виробництві 13 сортів культур, які занесені до державного реєстру. «Озима пшениця культура досить цікава, перспективна для сільського господарства. Є результати селекції вітчизняної та зарубіжної селекції. Наша мета – створювати сорти не лише з високою урожайністю, а й сорти, адаптовані до несприятливих умов», — розповіла вона.

Цікавим для всіх став огляд посівів із мутуючими генами. Це унікальна ділянка, де представлені сорти зернових культур, вирощених із зерна, привезеного з зони відчуження після аварії на ЧАЕС. Такі досліди тривають вже біля трьох десятиліть і за словами Лариси Антонівни результати є доволі цікавими та дають багато корисних даних для науковців.

Крім цього, учасники об’їзду побували на полях ТОВ АФ «Мрія», де керівник господарства Михайло Войтовик розповів про переваги технології No-Till. «Мене завжди цікавило питання відтворення родючості ґрунту. На базі нашого господарства я спростував думку вчених, які доводили, що немає технології, яка відтворює родючість. За п`ять років нам вдалося вміст гумусу збільшити на 0,47% — це дуже великий показник. Також ця технологія дозволяє добре зберігати вологу, адже ґрунт завжди закритий — немає ні вітрової, ні водної ерозії. Щоб відтворювати гумус, потрібні прості речі — щоб розмножувалися та розвивалися макро- та мікроорганізми, які живуть у матінці-землі. Я завжди наводжу приклад: коли ви стоїте на полі, то стоїте на даху іншого світу, який в 5, 6 або 7 разів більше, ніж надземний. Уявляєте, які там складні процеси відбуваються! А якщо ми врожай зібрали, стерню спалили — мікроорганізми лишилися без їжі. Як вони розмножуватимуться? Ось і вся філософія розвитку», — розповів Михайло Вікторович.

Останнім пунктом цьогорічного об’їзду стали поля агрофірми «Узинська». Тут учасників Дня поля гостинно зустрічав її керівник Михайло Козачук. Доречі, вони перші цьогоріч у районі приступили до жнив озимих культур. Вже й першу тисячу тонн озимини змолотили. Нині на полях працює сім комбайнів, тож за два дні планують завершити обмолот. Потім невеликий відпочинок – і час братися за збір ярих культур.

Підводячи підсумки, варто відмітити, що стан сільськогосподарських культур на полях сільгосппідприємств та фермерських господарств району добрий, а це дає надію на гарний урожай. Разом з тим, є над чим працювати у справі підвищення культури землеробства. Мова йде про естетичне оформлення полів, упорядкування лісосмуг, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ.

Підсумовуючи побачене, Юрій Савчук звернув увагу на важливості обміну досвідом. Також він подякував усім за пророблену роботу, адже на полях району дозріває добрий врожай, та побажав аграріям достатку, гарної погоди та успіхів на сільськогосподарській ниві, адже від цього залежить й добробут Білоцерківщини. ( За матеріалами офіційного сайту Білоцерківської РДА).