12 липня голова ради Віталій Гринчук провів пленарне засідання 6 сесії Білоцерківської районної ради VII скликання. У роботі сесії взяв участь в.о. голови райдержадміністрації Юрій Савчук.

Розпочали засідання з хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять загиблих захисників України.

Позитивні емоції вніс голова федерації греко-римської боротьби Іраклій Ломтадзе, виразивши слова вдячності депутатському корпусу районної ради за розвиток та підтримку греко-римської боротьби на Білоцерківщині.

На пленарне засідання прибуло 31 депутат.

Голова ради усіх присутніх привітав зі святом святих апостолів Петра й Павла, традиційно привітали іменників, чиї дні народження припали на міжсесійний період, відзначив роботу відділу освіти, нагородивши грамотою Київської обласної ради начальника відділу освіти О. Кравченко.

Депутати перейшли до розгляду питань. Про зміни до  районного бюджету доповів Анатолій Титаренко — начальник управління фінансів райдержадміністрації. Він наголосив, що проведена робота щодо контролю за ефективним використанням бюджетних коштів дозволила забезпечити фінансування заробітної плати працівникам бюджетних установ району своєчасно та в повному обсязі. Він запропонував: Збільшити доходи  на  24  231, 846 тис. грн. Збільшити доходи за рахунок міжбюджетних трансфертів з державного та обласного бюджетів на  14 301, 860 тис. грн., у тому числі : з державного – 13 767,0 тис. грн., з обласного – 534, 860 тис. грн. Збільшити доходи на 235,0 тис. грн. за рахунок іншої субвенції, переданої органами місцевого самоврядування на фінансування районних програм. Збільшити доходи за рахунок перевиконання доходної частини бюджету за підсумками півріччя станом на 01.07.2016 року на 9 694, 986 тис. грн. Збільшити видатки загального фонду районного бюджету на 21923,906  тис. грн., ( в тому числі без врахування субвенцій з державного та обласного бюджетів – 7 622,046 тис. грн.)  із них: по охороні здоров’я – 3 201, 8 тис. грн., по відділу освіти – на 3653,6 тис. грн, по управлінню соціального захисту —  14 152,9 тис. грн.,  у тому числі за рахунок субвенцій з обласного та державного бюджетів – 13485,14 тис. грн., по територіальному центру обслуговування одиноких та непрацездатних громадян 307,0 тис. грн;  по відділу культури – 200,0 тис. грн., по райдержадміністрації – на 461,6 тис. грн.

Крім того, збільшити доходи спеціального фонду  районного бюджету на 2 453,490  тис. грн. Збільшити видатки бюджету розвитку спеціального фонду районного бюджету на 2 453,490  тис. грн. Депутати одноголосно внесли зміни до рішення районної ради від 06.01.2016 №03-38 «Про районний бюджет Білоцерківського району на 2016 рік».

Далі про Програму підтримки заходів та робіт з мобілізаційної підготовки і територіальної оборони на території Білоцерківського району на 2016-2018 роки доповів  Богданевич Ігор Леонідович, військовий комісар Білоцерківського ОМВК.

Депутати затвердили Програми «Про взаємодію з територіальними відділами поліції у Білоцерківському районі на 2016-2017 роки», «Розвиток донорства крові та її компонентів» на 2016-2020 роки, внесли доповнення до Програми розвитку системи охорони здоров’я Білоцерківського району на 2016 рік, затвердили список присяжних Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, розглянули питання щодо передачі комунального майна з балансу Білоцерківської центральної районної лікарні на баланс комунального закладу «Білоцерківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги». Активно обговорювали план модернізації мережі освітніх закладів району, створення опорного навчального закладу та освітніх округів на 2016/2017 навчальний рік, які представила начальник відділу освіти Оксана Кравченко. Депутати погодили технічні документації з нормативної грошової оцінки ряду земельних ділянок, які представив голова постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних та водних ресурсів і екології Олег Усенко, по двох питаннях рішення не прийнято.

Юрій Базяк доповів про роботу тимчасової комісії районної ради з питань добровільного об’єднання територіальних громад району.

Питання щодо об’єднання територіальних громад нині активно обговорюється в районі, проводяться зустрічі та робочі наради. Єдиного рішення поки не прийнято. Оптимальним варіантом на думку депутатів районної ради та голів місцевих рад є створення Узинської громади (центр Узин) та Білоцерківської (без міста Біла Церква). Тож депутати прийняли рішення з цією пропозицією звернутися до депутатів обласної ради та до Київської  облдержадміністрації.

Віктор Королюк озвучив текст звернення депутатів Білоцерківської районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо введення мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, пояснення системи визначення тарифів на послуги.  Депутати підтримали подібне звернення   Обухівської та Житомирської районних рад.

На минулій сесії вперше Білоцерківська районна рада застосувала поіменне голосування. Цього ж дня, у сесійній залі Юрій Поляков — представник  ТОВ «Софт-Лінк Україна»  презентував  систему електронного голосування «Рада. Голос». Голосування здійснюється відкрито в поіменному режимі. Для відображення результатів голосування використовуються РК-панелі. Депутат отримує персональний пульт із кнопками «за», «проти» та «утримався». Результати поіменного голосування миттєво відображаються на двох великих моніторах, встановлених у зручних для перегляду місцях.

Система електронного голосування реалізована на базі бездротових пультів. Рішення є економічним за ціною, не вимагає складних налаштувань та прокладки кабелів. Для початку роботи системи необхідні: ручні пульти для голосування, ресивер, програмне забезпечення, а також персональний комп’ютер. Система надзвичайно проста та зрозуміла у використанні.

Депутати працювали оперативно, злагоджено, продуктивно, та й сама атмосфера святих апостолів Петра й Павла цьому сприяла.

Голова районної ради Віталій Гринчук:

«У районі розпочалися жнива, гаряча пора. У роботі 6 сесії районної ради взяли участь 31 депутат. Сесія пройшла конструктивно, дієво. Позиція Білоцерківської районної ради — відстоювати проблеми жителів району. Адже депутати обрані народом і призвані захищати інтереси своїх виборців. Вони одноголосно прийняли зміни до бюджету, обговорили питання модернізації мережі освітніх закладів району, прийняли програму по мобілізаційній підготовці й територіальній обороні на території району, виробили стратегію дій щодо об`єднання громад й ряд інших стратегічних питань для жителів нашого району. Ми спробували систему електронного голосування «Рада. Голос».

Я дякую всім депутатам, керівникам громад за порозуміння та небайдужість».