Місцевою прокуратурою проведено моніторинг на сайті є-data, у ході якого встановлено, що посадовими особами управління освіти Білоцерківської міської ради проведено закупівлі послуг з постачання продуктів дитячого харчування та укладено договори щодо закупівель вказаних послуг з урахуванням податку на додану вартість.

У подальшому, на виконання зазначених договорів посадовими особами управління освіти здійснено зайве перерахування грошових коштів з бюджету на користь підприємств на загальну суму 262 тисячі гривень. Вказані дії відбулися із порушенням вимог Податкового кодексу України, оскільки операції з постачання послуг із харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах звільняються від обкладення податком на додану вартість.

За даним фактом Білоцерківською місцевою прокуратурою Київської області розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) КК України. Санкція вказаної частини передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено Білоцерківському ВП ГУ НП в Київській області.

Прокурор Білоцерківської місцевої прокуратури

Лугова Яна Віталіївна