23 грудня сесійна зала Білоцерківської районної ради зібрала 32 депутата. Відбулося друге пленарне засідання десятої сесії Білоцерківської районної ради VII скликання. Розпочали засідання з хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять загиблих захисників України. Традиційно привітали іменників, чиї дні народження припали на міжсесійний період. Депутати приступили до розгляду важливих питань порядку денного.

Про районний бюджет доповів Анатолій Титаренко — начальник управління фінансів райдержадміністрації. Він прокоментував, що розрахунки до проекту районного бюджету ґрунтуються на положеннях Основних напрямів бюджетної політики на 2017 рік. Дохідна частина районного бюджету на 2017 рік розроблена на основі норм чинного Бюджетного та Податкового кодексу України.

При прогнозуванні дохідної частини місцевих бюджетів на 2017 рік було враховані фактичне виконання дохідної частини бюджету за результатами 2013-2015 років та за 10 місяців 2016 року. Також враховано рішення Уряду щодо встановлення мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 3200,00 гривень на місяць та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС – 1600,00 гривень. Бюджет бездефіцитний і це радує.

Далі голова Білоцерківської районної ради доповів про свою діяльність. А йому було що казати.

Адже районна рада сьомого скликання має значний інтелектуальний та фаховий потенціал і здатна вирішувати складні проблеми життєдіяльності Білоцерківського району.

Голова підкреслив, що значна кількість прийнятих рішень мають глобальний характер і стосуються не тільки теперішнього стану району, але будуть впливати і на його віддалені перспективи.

Результати роботи районної ради, як колективного органу, в значній мірі залежить від роботи кожного окремо взятого депутата. Віталій Юрійович з приємністю відмітив, що активність депутатів районної ради значно зросла. Відмітив ефективну роботу в своїх виборчих округах депутатів Мартинюк Л.Г., Ракової О.О., Грузинського О.В.

Наголосив, що значним недоліком нашої спільної роботи те, що депутати районної ради не мають депутатського фонду, з якого вони б могли надавати виборцям матеріальну допомогу та вирішувати інші проблеми, які хвилюють людей.  Тож питання вирішено. Депутатський фонд в 10 тис. грн. затверджено. Це сприятиме і підвищенню рівня прийомів депутатами районної ради своїх виборців у виборчих округах.

За звітний період проводились виїзди до сільських рад з метою надання консультативно – методичної, юридичної допомоги  працівникам сільських рад з питань ведення діловодства, кадрової роботи

Представники районної ради взяли на себе великий тягар основних проблем жителів району, навіть тих, які не належать до компетенції  ради.

Вперше за багато років проводили зустрічі з нашими виборцями безпосередньо в населених пунктах району. Метою таких зустрічей був і моніторинг проблем, які найбільше хвилюють людей, і допомога конкретним людям у вирішенні цих проблем безпосередньо на місці або після зустрічі, і, по суті, проведення виїзного прийому громадян, адже багато сільських жителів, особливо пенсіонерів, інвалідів, далеко не завжди можуть приїхати в Білу Церкву.

В Білоцерківській районній раді вперше не тільки в Білоцерківському районі і Київській області, а й в Україні  ( по крайній мірі нам не відомі аналоги) створено офіс з надання правової допомоги населенню. Керівник офісу Потапенко С.А. також брав участь у зустрічах в населених пунктах району. Щоб було зрозуміло, який величезний об’єм роботи проробив офіс, голова навів суху статистику результатів його роботи.

В період часу з 24.12.2015 року по 13.10.2016 року до офісу з надання правової допомоги населенню за правовою допомогою , в порядку особистого прийому. звернулось 120 чоловік. За результатами розгляду складено 15 письмових запитів, 15 письмових заяв, 6 позовних заяв, 84 особи отримали необхідні роз’яснення. При необхідності С.А. Потапенко забезпечував підтримку інтересів жителів району безпосередньо під час судових засідань. І саме головне – вся ця допомога для людей була безкоштовною, що особливо актуально в наш дуже непростий час.

Вперше за багато років забезпечено  значний ріст надходжень до районного та місцевих бюджетів, навіть з урахування негативного фактору інфляції. Особливо радує суттєве зростання власних доходів.

Це свідчення не тільки позитивних для місцевого самоврядування змін в податковому законодавстві, а й того, що всі ми – депутати районної ради та місцевих рад, Узинський міський, Терезинський селищний та сільські голови в переважній своїй більшості почали більш відповідально та результативно проводити систематичну роботу по збільшенню доходної частини своїх бюджетів.

Голова наголосив на конкретних результатах  спільної діяльності, які дали змогу суттєво покращити як стан справ в конкретних галузях, так і добробут багатьох жителів Білоцерківського району.  А      саме — у медицині, освіті, культурі,  спорті.

Віталій Юрійович озвучив ще одну принципову позицію. Він вважає, що кожна додаткова копійка, яка прийшла в район, чи це інвестиції в реальний сектор економіки, чи субвенції або дотації з обласного чи державного бюджету – це благо для району і його жителів.

Віталій Гринчук:

— Мова йде про 16 млн.грн., які район додатково отримав з обласного бюджету на вирішення своїх першочергових проблем. Хочу щиро подякувати за значну допомогу і співпрацю заступнику голови Київської обласної ради М. Старичекну, депутатам обласної ради Панченку Б.М. та Кудлаю І.М.

Крім цього з державного бюджету в район надійшло 8 млн. грн., в тому числі 4,6 млн. грн. на будівництво нового дитячого садка в селі Фурси. Суттєву допомогу в цьому надав Народний депутат України В.І.Гудзенко, за що я йому також хочу подякувати.

Але за рахунок бюджету, який би він не був, просто не можливо вирішити всі наші проблеми. Тому районна рада систематично і дуже плідно співпрацювала з приватними підприємствами та благодійними організаціями. Результатом нашої спільної роботи  за активної участі сільських рад є будівництво храмів в селах Чупира,  Яблунівка та Розаліївка, дитячих майданчиків в селах Піщана,  Храпачі та Скребиші. Але особливо хочу відмітити нашу співпрацю з представниками благодійного фонду «ФАРМВАРТА». За звітний період Білоцерківський район отримав безпрецедентну допомогу з боку благодійного фонду через програми «Стоп діабет», «Інсульт без наслідків», «Життя без болю», «Зима без хвороб» на загальну суму близько 13 млн.грн. Ми провели робочі поїздки по ФАПах району та передали препарати за призначенням. Підкреслю, що всі ці ліки жителі району отримують безкоштовно.  Хочу щиро подякувати голові благодійного фонду Денису Шевченку, а також Миколі Дашкевичу, засновнику благодійного фонду «Друзі-дітям Чорнобиля» за передачу медичним закладам району спеціальних функціональних медичних ліжок.

За звітний період нам прийшлось займатись вирішенням багатьох проблем Білоцерківського району – складних і простих, старих і нових. Але для всіх нас була одна першочергова і головна проблема. Це допомога українській армії, яка зараз воює на сході Україні, допомога нашим хлопцям і їх сітям. Саме завдяки цим мужнім людям всі ми маємо змогу жити у вільній країні. За це віддали свої молоді життя 12 жителів району.

Обмежений час звіту не дає можливості сказати про всі добрі справи, які ми разом зробили для української армії. Але не можу не сказати про нашу тісну і плідну співпрацю з громадською організацією «Рада матерів та дружин учасників АТО», яку очолює Олена Лісовенко. Спільними зусиллями ми сприяли виділенню 125 га землі в адміністративних межах Фурсівської сільської ради, внаслідок чого 1233 учасники АТО отримали по 10 соток землі, на яку багато з них вже виготовили право власності. Цю роботу ми продовжуємо і надалі. Відпочинок дітей учасників АТО, створення громадської організації садівницького товариства «Патріот Таун», проведення психологічних тренінгів «Серце воїна» за американською програмою «Рівний рівному», захист інтересів наших воїнів в судах, в тому числі і в зоні АТО, забезпечення їх ліками – ось лише деякі напрямки нашої спільної роботи.

У нас ще дуже багато не вирішених проблем. Зростає злочинність — про це ми неодноразово говорили на попередніх сесіях, існує повна невизначеність на державному рівні з процесом формування об’єднаних територіальних громад, триває зубожіння значної частини населення внаслідок інфляції. Вона ж, інфляція, з’їдає велику частину росту заробітної плати і пенсій, а також надходжень до наших бюджетів і т. д. Можна знайти багато пояснень такій ситуації, але людям від того не легше. За моїм глибоким переконанням ми повинні зробити все можливе, щоб підтримати конкретними діями людей в цій обстановці, а не шукати пояснення. Тому поле діяльності в майбутньому для нас дуже широке.

І на завершення хочу підкреслити ще одну принципову свою позицію. Якщо за цей звітний період ми досягли якихось успіхів, то тільки тому, що у нас є команда. За звітний період у нас були і успіхи, і прорахунки. Не вирішених проблем залишається ще дуже багато, але я переконаний, що за підтримки нашої команди ми спільно будемо робити все можливе для розвитку Білоцерківщини, щоб мешканцям нашого чудового краю жилося хоч трохи краще»,- на цьому завершив свій звіт голова ради.  Депутати погодили ще ряд питань, які виносилися на сесію.

По закінченню сесії Білоцерківської районної ради нам вдалося поспілкуватися з головою районної ради Віталієм Юрійовичем Гринчуком та деякими депутатами Білоцерківської районної ради.

Віталій Гринчук – голова Білоцерківської районної ради VII скликання:

Ми разом успішно завершили рік, який став своєрідним іспитом перед нашими виборцями.  Якщо за цей звітний період ми досягли якихось успіхів, то тільки тому, що у нас є команда. До неї входять більшість депутатів районної ради, голови місцевих рад, мої колеги з виконавчого апарату районної ради, наші депутати вищого рівня, про яких я вже сьогодні згадував, керівники багатьох структурних підрозділів РДА, представники комерційних структур і громадських і просто не байдужі люди. Хочу від щирого серця всім вам подякувати. Будь-яка команда не виникає сама собою, її необхідно створити і підтримувати.

Скажу як є. У наступному році роботи буде багато, але енергії та бажання — вистачить. Хай рік прийдешній додасть усім нам нових сил, принесе нові сподівання та втілення заповітного  миру на нашій землі. З Новим роком, дорогі земляки!

Олександр Грузинський — депутат районної ради,  голова фракції «Батьківщина»:

— Депутатський корпус плідно працював і ми бачимо результати своєї діяльності. Наша сила — в єдності, у взаєморозумінні та взаємній підтримці. Лише разом ми можемо реалізувати ті виклики, що ставить перед нами життя. Ми порушили питання щодо харчування дітей молодших класів, відстояли закриття Биковогребельської школи…  Спільними зусиллями робимо, щоб наші громади  міцнішали.

Олена Ракова– депутат районної ради, голова фракції «Нові обличчя»:
-Відтак, я вважаю, що у районній раді проводиться конструктивна й результативна робота, спрямована на розвиток кожного населеного пункту. Щодо мене, то поза моєю увагою не залишається жодне звернення і питання людей, які мене обрали. Я активно працюю на благо громади. В пріоритеті-медична галузь. Тож мої виборці відчувають, що в селі створені умови для надання кваліфікованої медичної допомоги.

Олександр Лопот — депутат районної ради, голова фракції «БПП»:

-У цьому році депутати попрацювали досить успішно й плідно. Приклали максимум зусиль, щоб не лише центральна районна лікарня, а й сільські медичні заклади отримали суттєве матеріально-технічне забезпечення, на це використано більш ніж 4 млн. грн. бюджетних коштів. Ми відповідаємо за здоров`я всього населення району.

 

Юрій Базяк — депутат районної ради, голова фракції « Наш край»

Депутатський корпус повинен вимагати від керівництва райдержадміністрації більш дієвих кроків…Щодо децентралізації. Ми повинні взяти найкращий досвід створення громад, щоб працював на розвиток територій.  Територіальні громади стали активними учасниками  проектів, програм, спрямованих на розвиток місцевого самоврядування. Це радує.

 

 

Анатолій Дерун — депутат районної ради, голова фракції  «Радикальної партії Олега Ляшка»:

Мені приємно відзначити  згуртованість та дієвість депутатів найбільшої фракції. Жодне важливе питання не залишилося поза нашою увагою. Ми повинні продовжувати розбудову  інфраструктури, зокрема, доріг району. Наше село не матиме майбутнього, якщо сюди не повернеться молодь, не працюватимуть дитячі садки чи школи, медичні амбулаторії, не функціонуватимуть об’єкти дозвілля. А тому наші плани на новий 2017 рік не менш амбітні.

 

Анатолій Титаренко – начальник управління фінансів районної державної адміністрації:

-Ми успішно завершили рік. Прийняли  бездефіцитний бюджет-найуспішніший бюджет  за останні роки. Я вдячний за тісну та плідну співпрацю, за порозуміння  з районною радою,  депутатським корпусом.

 

Оксана Кравченко-начальник відділу освіти райдержадміністрації:

-Інвестиції в освіту-це інвестиції в дитину. Дякую, що депутатський корпус демонструє підтримку освітньої галузі конкретними справами.