У сучасних складних політичних та соціально — економічних умовах значно зростає роль дієвого депутата, органів місцевого самоврядування  як найбільш ефективного представника законних прав та інтересів людини. Тому сьогодні на депутатів та  їх актив покладають свої сподівання та очікування вирішення найактуальніших та гострих проблем жителі Білоцерківщини. Про це говорили депутати районної ради 7 скликання, учасники засідання 9 сесії, що відбулася 4 листопада 2016 року. Вів засідання сесії голова  районної ради  Віталій Гринчук. У роботі засідання  взяв участь в.о.голови райдержадміністрації Юрій Савчук. Розпочали засідання з хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять загиблих.

На пленарне засідання прибуло 29 депутатів. Голова ради традиційно привітав іменинників, чиї дні народження припали на міжсесійний період.

Під час засідання сесії було обговорено низку актуальних та важливих питань зокрема, гостро пройшло обговорення стосовно діяльності силових органів щодо стану законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та території Білоцерківського району.  «На даний час прокуратура не наділена повноваженнями проводити перевірки з питань додержання законів, а тому є певні питання щодо практичного аспекту діяльності прокуратури», — прозвучало у виступі прокурора  Білоцерківської місцевої прокуратури Олександра Маційчука.

Олександр Анатолійович навів статистику, що впродовж поточного року на території району має місце тенденція зростання загального рівня злочинності. Про це свідчить те, що  за вказаний період на території району вчинено на  107 злочинів більше ніж у минулому році. Збільшення рівня злочинності відбулося за рахунок вчинення  тяжких  та середньої і невеликої тяжкості злочинів. Серед позитивних тенденцій є зменшення кількості умисних вбивств і розбійних нападів.

Прокурор зауважив, що на виконання функцій із питань представництва в суді, прокуратурою в сфері земельних відносин пред’явлено три позовні заяви в інтересах держави про повернення земельних ділянок, які розміщені в адміністративних межах Потіївської, Піщанської, Пилипчанської, Трушківської та Матюшівської сільських рад загальною площею — 616,7073 га, вартістю — 12 млн 713 тис грн. Упродовж поточного року судами задоволено 3 позовні заяви про повернення земельних ділянок. 7 рішень судів перебувають на виконанні. Маємо надію, що ця справа буде завершена до кінця.

Протягом року внесено 16 подань про усунення причин та умов, що сприяють адміністративним правопорушенням, пов’язаних із корупцією.

З даного питання виступив начальник Білоцерківського ВП ГУ НП в Київській області Сергій Возненко. Він повідомив, що з лютого 2016 року на території обслуговування Білоцерківського відділу поліції запроваджено нові форми і методи роботи, котрі полягають в тому, що щоденно на охорону публічного порядку та безпеки громадян задіюється  від 9 до 12  груп реагування патрульної поліції, а в групі — 2 особи.

«Із розрахунку на 10 тисяч населення реєстрація по району складає в середньому 1080 заяв і повідомлень. Даний факт свідчить про довіру населення до поліції Білоцерківщини, а також про існування найтісніших зв’язків з населенням, оскільки у більшості випадків громадяни у першу чергу звертаються зі своїми проблемами та негараздами до працівників поліції, навіть з тими, що безпосередньо не відносяться до компетенції правоохоронних органів», — наголосив у своєму виступі Сергій Возненко.

Начальник поліції вказав, що формування криміногенної ситуації на території району у поточному році обумовлена сукупністю певних чинників, які спостерігаються як на території Київської області так і держави в цілому, серед яких найголовнішими являються активізація осіб, схильних до вчинення кримінальних правопорушень, насамперед майнової спрямованості (крадіжок, грабежів, розбоїв та незаконних заволодінь транспортними засобами), інших правопорушень, а також  витік у незаконний обіг значної кількості вогнепальної зброї, вибухівки та боєприпасів.

Упродовж 2016 року на території району було зареєстровано 599 кримінальних правопорушень, у тому числі 9 віднесених до категорії особливо тяжких та  241 тяжкий злочинів.

Зростання  рівня загальної злочинності  в основному відбулося за рахунок збільшення кількості окремих злочинів майнової спрямованості, зокрема крадіжок майна відносно приватної власності (з 260 до 382), шахрайств (з 20 до 23), незаконних заволодінь транспортними засобами (з 5 до 18), а також тілесних ушкоджень невеликої тяжкості (з 42 до 48) та  хуліганств з (з 1 до 5).

Проведеними оперативно-розшуковими заходами із загальної кількості зареєстрованих  злочинів (599) було розкрито 112, в тому числі  було розкрито  34 тяжких злочинів.

Завдяки проведеним профілактичним заходам вдалося зменшити  кількість злочинів, учинених особами в стані алкогольного сп’яніння.

Очільник поліції наголосив, що зростання рівня злочинності свідчить про нагальну необхідність встановлення сучасних систем зовнішнього відеоспостереження та відеофіксації правопорушень, в тому числі у сфері безпеки дорожнього руху, а також встановлення в публічних місцях  кнопок термінового виклику працівників поліції. Використання в правоохоронній діяльності зазначеного обладнання  дозволить ще більш ефективніше реагувати на повідомлення та допоможе швидше розкривати кримінальні правопорушення, що у свою чергу попередить інші (злочинці як правило вчиняють по декілька злочинів).

Заслухавши виступи силовиків, депутати задали ряд питань та  дискусували. Голова ради  наголосив, що у депутатів є чітка, прозора та ефективна позиція  — дати «нове життя» громадським формуванням, які зареєстровані й діють на території району і їх дії можуть бути суттєвою допомогою працівникам поліції. Інформації силовиків взяли до відома.

Далі, депутати оперативно розглянули всі питання, узгодили їх, дійшовши до спільної думки. Погодили питання щодо затвердження звіту про виконання районного бюджету Білоцерківського району за 9 місяців 2016 року, про внесення змін до рішення районної ради від 06.01.2016 №03-38 «Про районний бюджет Білоцерківського району на 2016 рік», Про застосування програмно — цільового методу в бюджетному процесі. По даним питанням доповів Титаренко А.О., начальник управління фінансів Білоцерківської районної державної адміністрації. Були погоджені питання про внесення змін до ряду Програм соціального характеру, обговорили питання щодо надання дозволів на списання обладнання, що обліковується на балансі комунального закладу Білоцерківської районної ради «Білоцерківський районний центр первинної медико — санітарної допомоги», центральної районної лікарні, погодили питання повернути історичну назву с.Глибічка.

Обговорили та погодили питання щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що знаходяться в оренді ФОП Архипенко К.П., приватного акціонерного товариства «Росава», у власності ТОВ «Астралус», а от технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що відводяться в постійне користування в межах Трушківської, Фурсівської, Пилипчанської сільських рад депутати не погодили.

Розглянули депутатський запит Юрія Базяка. «Земля ваша, а мисливські угіддя не ваші», — саме так розпочав свій запит депутат. Він порушив питання мисливських угідь на землях пайовиків кількох сільських рад. Депутати одноголосно підтримали Юрія Михайловича.

По всім названим питанням депутати прийняли відповідні рішення.