Наприкінці минулого тижня Білоцерківська центральна районна лікарня, а також районна та міська організації Товариства Червоного Хреста України отримали від благодійного фонду «Фармварта» безплатні медичні препарати загальною вартістю понад 600 тисяч гривень. У церемонії передачі ліків взяли участь засновник Фонду Денис Шевченко, виконавчий директор Фонду Віталій Архипов, голова Білоцерківської райради Віталій Гринчук та головний лікар району Олександр Лопот.

Відразу зазначу: призначено ліки не лише для районної лікарні, а й для фельдшерсько — акушерських пунктів та сімейних амбулаторій. Тобто благодійною допомогою мають скористатися усі мешканці Білоцерківщини.

p60923-131614Засновник «Фармварти» Денис ШЕВЧЕНКО охоче повідав про співпрацю Фонду з районом. А триває вона майже півроку.

За цей час було безплатно передано лікарських засобів на 15 мільйонів гривень. Ми брали активну участь у багатьох все — українських благодійних акціях. Зокрема: «Зима без хвороб», «Стоп діабет», «Інсульт без наслідків». Також передавали антибіотики під час епідемії грипу, препарати від кишково — шлункових хвороб тощо. Крім мешканців, нашою допомогою користуються й волонтерські організації, що обслуговують бійців АТО.

Як здійснюється замовлення на ліки?

Ми співпрацюємо з великими транснаціональними фармацевтичними корпораціями. Як тільки отримуємо від них чергову допомогу, то інформуємо про це наших партнерів. А вони вже вивчають потребу в тих чи інших ліках і роблять відповідні замовлення. Для отримання статусу гуманітарного вантажу ці замовлення надсилаємо в Мінсоцполітики. Потім самостійно розмитнюємо медпрепарати і відправляємо їх лікарняним закладам. Сподіваємось, що вже цього року передамо білоцерківцям й інші препарати, зокрема, від виразки шлунку, простатиту, вірусних хвороб. Хочу побажати всім міцного здоров’я і миру. Бо коли люди здорові, то й країна сильна.

p60923-132705Ініціатором співпраці з благодійним фондом «Фармварта» виступила Білоцерківська райрада. Її голова Віталій ГРИНЧУК розповідає: — ця організація дуже дієва. Вона допомагає не лише мешканцям Київщини, а й всієї України. Тому депутати райради одноголосно висловились за співпрацю. І не прорахувались. Жителі Білоцерківщини отримують антибіотики, препарати від інсульту, різні вітаміни. Дуже великий перелік ліків. Їхня вартість, як зазначив Денис Шевченко, становить 15 мільйонів гривень. Відрадно, що вся продукція доходить до фельдшерсько- акушерських пунктів і сімейних амбулаторій. Нарікань від людей немає. Думаю, тепер вони відчуватимуть себе значно здоровішими. Отож співпрацю із «Фармвартою» будемо розвивати й надалі. Дуже вдячний доброчинцям за допомогу.

Додам: безплатні медпрепарати від благодійного фонду отримали також червонохрестівці району і міста. Частину цієї допомоги волонтери передадуть бійцям АТО.

В.ПОЛІЩУК