26 квітня 1986 року… Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ. У пам’яті українського народу — це день чорнобильського лиха, болю, суму, пересторог, забути його чи викреслити із пам’яті нації – неможливо.

31 рік відділяє нас від тієї страшної біди, яка й до цієї пори озивається пекучим болем і стражданнями у багатьох родинах. Чорнобиль продемонстрував всемогутність і водночас безсилля людини, ще раз доводячи, що можливості людського розуму безмежні, але за умови повної відповідальності за дії і вчинки.

В Узині з нагоди 31-річниці Чорнобильської катастрофи,  відбувся мітинг-реквієм. Згадати про загиблих внаслідок трагедії, спричиненої мирним атомом, прийшли представники районної та міської влади, громадські активісти, депутати, молодь. Учасники церемонії вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

До присутніх звернулися голова районної ради Віталій Гринчук, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Савчук, Узинський міський голова Олександр Охріменко, помічник-консультант народного депутата В.І.Гудзенка Євгеній Гудзенко, керівник апарат районної організації АПУ Олександр Волошин, представник благодійного фонду «Фортеця» Сергій Вдовиченко. Усі вони подякували учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за мужність та героїзм у ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи. Також ліквідаторам, учасникам чорнобильського руху в районі, родинам переселенців вручено подяки та грошові заохочення. В свою чергу, голова Узинської міської організації «Союз Чорнобиль Україна» Світлана Голіус подякувала очільника району, міста та усім небайдужим, які постійно надають підтримку ліквідаторам та родинам переселенців.

Проникливий вірш прозвучав у виконанні учениці Узинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Олександри Підгорної. Адже молоде покоління про ті страшні події знає лише зі слів очевидців, написаних творів, почутих розповідей. Ця жахлива катастрофа, безперечно, є уроком мужності, героїзму та милосердя. Сподіваємося, що більше ніколи нам, українцям, не доведеться пережити таке лихо.

Усі бажаючі мали можливість покласти квіти до пам’ятника, вшановуючи пам`ять загиблих та померлих у Чорнобильській катастрофі.

Зауважу, сьогодні у Білоцерківському районі два населених пункти віднесено до ІІІ зони радіоекологічного контролю, майже 20 тисяч осіб мають статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 800 учасників аварії на ЧАЕС І-ІІІ категорій. Згідно із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, потерпілим громадянам у 2016 році з державного бюджету було виділено 4,1 млн. гривень. Ці кошти направлено на соціальні виплати дані категорії громадян. Також, за рахунок коштів державного бюджету, а це близько 435 тисяч гривень, минулого року оздоровлено 99 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Цього ж року планується оздоровити 115 осіб, які перебувають на черзі на санаторно-курортне лікування.