Важливе питання ходу децентралізації на Київщині обговорили сьогодні депутати на засіданні постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, децентралізації та адміністративно-територіального устрою. Представник департаменту архітектури та містобудування КОДА доповів про кількість утворених громад та кількість тих, хто знаходиться у процесі об’єднання.

Фактично Київщина має 16 ОТГ (враховуючи ті, де пройдуть вибори вже цієї неділі). Окрім того, майже повністю весь процес утворення об’єднаної громади пройшов Гостомель (очікується дата призначення виборів); Богуславська та Циблівська ОТГ вже мають погодження від облдержадміністрації, тож, імовірно, скоро теж мають бути призначені вибори); чотири громади – Томашівська, Терезинська, Калинівська і Зазимська – чекають погодження від КОДА.

Сьогодні Київщина посідає одне з останніх місць у рейтингу утворення об’єднаних територіальних громад. І велика проблема саме у тому, що деколи, доводиться місяцями чекати на погодження від виконавчої гілки влади. Сьогодні депутати-члени профільної комісії одностайно висловили думку, що справді спроможні та перспективні громади мають бути утворені, і облдержадміністрація має, нарешті, надати всі висновки та погодження, щоб не гальмувати процес децентралізації.

Додатково депутати проситимуть КОДА звернутися до центрвиборчкому за роз’ясненнями, коли будуть призначені вибори в ОТГ, які вже пройшли всю необхідну процедуру. 2019 рік – остання можливість утворити громаду за бажанням самих населених пунктів. Сподіваюся, що протягом наступного року громади все ж зроблять свій вибір, а всі утворені ОТГ будуть фінансово спроможними. Адже важливо не лише мати бажання, а й економічну спроможність, щоб розвиватися самостійно.