На розширеному засіданні постійної комісії з питань бюджету та фінансів депутати розглядали розподіл додаткових дотацій на утримання закладів охорони здоров’я та освіти. Участь у засіданні комісії взяла голова Київської обласної ради Ганна Старикова, мери міст обласного значення, голови та депутати районних рад Київщини, голови РДА, представники департаменту фінансів, охорони здоров’я, освіти і науки КОДА, начальники фінансових управлінь виконавчих комітетів міських та районних рад, голови ОТГ Київщини.

У депутатів обласної ради виникло чимало запитань до розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації N76 щодо розподілу додаткової дотації на здійснення з держбюджету видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами.

«Такі дотації з року в рік виділяються державним бюджетом і затверджуються бюджетом на поточний рік. У 2018 році на Київську область передбачено 613 мільйонів гривень. Ми ці кошти отримали і затвердили ще наприкінці минулого року. Але не мали можливості розподілити, адже завжди вони розподілялися відповідно до Порядку Кабінету Міністрів України. У цьому ж році вперше ці функції були спущені на голів обласних державних адміністрацій», — наголосила голова обласної ради Ганна Старикова.

Також вона зауважила, що у депутатів обласної ради виникли занепокоєння схема поділу коштів, яку запропонувала обласна державна адміністрація.

«Основна наша мета – логічний підхід до розподілення всіх грошей та дотацій, які йдуть з державного чи обласного бюджету. На сьогоднішній день, при поділі 613 мільйонів гривень, ми побачили не зрозумілі для нас показники які не є уніфікованими та такими, що не відображають потреб всього регіону. Ми бачимо, що у цьому переліку повністю відсутні міста обласного значення. Минулого року, коли розподіл формувався Кабінетом Міністрів, міста також не були включені. Але сьогодні це виключні повноваження голови Київської обласної державної адміністрації. Окрім того, є питання щодо не повного розподілення дотації, адже відповідно до розпорядження голови КОДА бачимо залишки в розмірі 178 мільйонів гривень», — сказала очільниця обласної ради.

«Наша принципова позиція депутатів-членів бюджетної комісії Київської обласної ради полягає в тому, що кошти мають бути розділені рівномірно», — висловила думку голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Ольга Бабій.

Свою думку щодо запропонованого механізму висловлювали і мери міст. Зокрема, міський голова Білої Церкви наголосив на тому, що у місті знаходяться заклади охорони здоров’я, які обслуговують весь південь Київщини. До того ж, місто фінансує за свій рахунок такі проекти, як реконструкція «Горбатого мосту», який є частиною шляхопроводу державного значення, при цьому не отримує підтримки ні з обласного, ні з державного бюджету.

Після тривалої дискусії депутати – члени бюджетної комісії підтримали розподіл додаткової дотації на здійснення з держбюджету видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами. Додатково, комісія звернулася до Київської обласної адміністрації терміново здійснити пропорційний розподіл залишку 178 мільйонів гривень на міста обласного значення.