14 січня відбулося пленарне засідання другої сесії Білоцерківської районної ради VIIІ скликання, на розгляд якої було внесено близько 40 питань.  Засідання проходило з дотриманням усіх протиепідеміологічних вимог в умовах коронавірусної пандемії.

Голова Білоцерківської районної ради Василь Зеленський розпочав засідання з хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять загиблих захисників України. Не порушуючи гарну традицію, депутати привітали з днем народження своїх колег. Приємну нотку внесла волонтер Тетяна Василенко, яка вручила подяку від бригади «Чорних запорожців»   депутату районної ради Сергію Вахнію за підтримку військових, за безкорисливість та турботу.

Далі депутати перейшли до розгляду питань порядку денного, який  затвердили більшістю голосів. Проте, вже вкотре група депутатів, до яких входять представники політичних сил «Європейська солідарність», «За майбутнє», «Свобода» та «Наш край», утрималася від участі у голосуванні.

Депутати   від фракцій «Слуга народу», «Батьківщина», «Опозиційна платформа  — За життя», «Сила і честь», які представляють більшість депутатського корпусу районної ради,  затвердили Регламент Білоцерківської районної ради VІІІ скликання, положення про постійні комісії, утворили шість  постійних комісій районної ради, обрали їхніх голів. Так, Наталія Троянська (від фракції «Батьківщина») обрана головою комісії з  питань бюджету, фінансів, цін та соціально-економічного розвитку, Сергій Вахній (від фракції «Слуга народу») обраний головою постійної комісії Білоцерківської районної ради VІІІ скликання з питань освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді і спорту, Богдан Бондар (від фракції «Опозиційна платформа  — За життя») обраний головою постійної комісії Білоцерківської районної ради VІІІ скликання з питань земельних та водних ресурсів і екології, Віталій Карук (від ПП «Сила і честь») обраний головою постійної комісії Білоцерківської районної ради VІІІ скликання з питань комунальної власності та приватизації, Олександр Бичков (від фракції «Слуга народу») обраний головою постійної комісії з питань промисловості, підприємництва, будівництва, транспорту, зв’язку, торгівлі та захисту прав споживачів, Володимир Санін (від  фракції «Опозиційна платформа  — За життя») обраний головою постійної комісії з питань законності, правопорядку, регламенту, депутатської етики та децентралізації.

Новообрані члени постійних комісій розглянули на своїх засіданнях питання порядку денного, які потім були затверджені у сесійній залі. Зокрема, було розглянуто та  прийнято бюджет Білоцерківського району на 2021 рік.

 «Це головний економічний документ, від якого залежать перспективи та можливості регіону. Його вже затвердили, то ж тепер залишилось найважливіше – відповідально реалізувати всі передбачені ним програми та спільно працювати задля розвитку району», – наголосив Василь Зеленський, коментуючи рішення про прийняття районного бюджету.

Окрім того депутати розглянули ряд важливих рішень щодо реорганізації районних рад та передачі майна новоутвореним ОТГ. Цьому передувала клопітка робота. Депутати та працівники апарату районної ради впродовж місяця здійснили ряд робочих поїздок у громади району, які дали можливість розпочати реорганізацію районних рад ліквідованих Володарського, Рокитнянського,  Сквирського, Ставищенського, Таращанського, Тетіївського  районів шляхом приєднання до Білоцерківської районної ради. Тож депутати на сесії розглянули зміни до районних бюджетів та внесли зміни до рішення районної ради №007-01-VІІІ від 17.12.2020 «Про початок реорганізації районних рад…».

Депутати заслухали питання про передачу об’єктів спільної комунальної власності територіальних громад Білоцерківського району до комунальної власності Білоцерківської, Узинської, Фурсівської, Маловільшанської об’єднаних територіальних громад.

Особливого градусу добавили питання про передачу Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Білоцерківського району» та Комунального некомерційного підприємства Білоцерківської районної ради «Білоцерківська центральна районна лікарня»  Білоцерківської районної ради із спільної комунальної власності територіальних громад Білоцерківського району до комунальної власності Маловільшанської сільської територіальної громади.

Саме з приводу цих питань проведено велику колективну роботу щодо передачі районної лікарні на баланс Маловільшанської громади за умови співфінансування усіх громад району. Депутати усвідомлюють, що це питання на сьогодні є надважливим, оскільки його головна мета — вироблення спільного рішення з метою збереження районної лікарні в Білоцерківському районі для жителів сіл. До обговорення цього питання долучилися навіть  представники ПП«Свобода», «Наш край» та «Європейська солідарність». Зокрема, депутат Володимир Бабенко виступив з підтримкою збереження лікарні для жителів усього району. Свою активну позицію щодо збереження та передачі лікарні, висловловив і депутат Сергій Вахній. Як результат, депутати позитивно вирішили дане питання.

Деякі питання, внесені до порядку денного, було  повернуто на доопрацювання, проте, загалом, депутатський корпус продемонстрував конструктивне русло у своїй роботі.

Голова Білоцерківської районної ради подякував колегам за плідну роботу і висловив сподівання на подальшу ефективну діяльність, наголосивши на відповідальності перед виборцями, перед всіма жителями великого Білоцерківського району.

Василь Зеленський зазначив, що світова пандемія, аби дозволити провести важливе сесійне засідання, змушує закривати масками частину обличчя. Проте саме завдяки цій обставині ми можемо, нарешті, помітити найголовніше – очі кожного депутата. І щоб не доводилося їх ховати від своїх виборців, колег, земляків, політика всього депутатського корпусу має бути спрямована на те, щоб крок за кроком рухатися вперед і розвивати території району, піклуватись про людей, які потребують ефективного урядування, успішних реформ, розвиненої економіки, соціальних гарантій і справедливості.

— Шановні депутати! Я намагаюся достукатися до кожного з Вас. Ви всі є найкращими представниками громад, незважаючи на політичні уподобання. І ми маємо об’єднуватися за принципами відстоювання інтересів тих людей, які нас сюди делегували,- такими словами завершив сесійне засідання голова районної ради..