На засіданні Кабміну України затверджено перспективний план формування об єднаних територіальних громад (ОТГ) столичної області. Про реакцію влади Білоцерківщини на цей документ розповів Володимир ШЕВЧЕНКО, голова райради.

— Будемо виконувати урядову постанову. Я вважаю: не всі керівники органів місцевого самоврядування задоволені. Але рішення Кабміну — це рішення держави.

Як відомо, до затвердження перспективного плану на Білоцерківщині існували дві ОТГ — Фурсівська й Узинська. Тепер до них додадуться Білоцерківська та Маловільшанська об’єднані територіальні громади.

Білоцерківська ОТГ — це місто Біла Церква, селище Терезине та Шкарівська, Томилівська, Піщанська, Пилипчанська, Дроздівська, Храпачівська, Глушківська, Вільнотарасівська, Сидорівська сільські ради.

До Маловільшанської громади входять такі сільські ради: Маловільшанська, Сорокотязька, Фесюрівська, Фастівська, Озернянська, Биковогребельська, Чупирянська, Потіївська, Поправська, Коженицька, а також Тадіївська сільська рада Володарського району. Село Яблунівка відійшло до Фурсівської ОТГ. До неї приєднано й окремі села Сквирського району.

Що стосується Узинської ОТГ, то вона поповнилась населеними пунктами Острійківської, Макіївської та Розаліївської сільрад.

— Раніше Шкарівська сільська і Терезинська селищна ради намагалися бути окремими громадами. Не вийшло?

 — Це так. Пам’ятаю: 24-го лютого відбулась зустріч у Київській облдержадміністрації. В тодішньому плані формування об’єднаних територіальних громад (його представляли офіційно) була Терезинська ОТГ із селищем Терезине, селами Дрозди, Сидори, Вільна Тарасівка, Скребиші, Храпачі, Глушки і, здається, Піщана. Також було представлено Білоцерківську ОТГ.

Раніше планувалось створити в районі чотири і навіть шість об’єднаних громад, зокрема, й Шкарівську. Було відповідне обговорення. Але не склалося. Кабмін затвердив інший перспективний план.

— Свого часу до Білої Церкви хотіли приєднатись Піщанська і Дроздівська сільські ради. Вони проводили навіть відповідні сесії.

 — Як бачимо, це сталося. Про інші сільради не можу нічого конкретного сказати Лише час покаже, покращиться їхнє становище чи ні.

Хотілося б, щоб було краще. Я думаю, якщо Кабмін затвердив перспективний план, то нічого вже не вдієш. Хоча є кілька сільських рад. які хочуть оскаржувати урядове рішення в суді Це, звісно, їхнє право. А ми будемо дбати, щоб у житті настав позитив. Об’єднані громади розвиватимуться, і життя людей не погіршиться Адже правильно кажуть: тому краще, кому не гірше.                                                                                                      І.КОНДРАТЮК.