Саме з цього приводу 29 липня у приміщенні Білоцерківської міської ради відбулося важливе обговорення про проблему створення нового кар’єру ТОВ «Рутил-Імельнітова Компанія» Тарасівського родовища розсипних циркон-рутил-ільменітових руд поблизу нашого міста Біла Церква та Білоцерківського району, а також можливість екологічної катастрофи в басейні річки Рось.
У обговоренні взяли участь —  голова Білоцерківської міської ради Геннадій Дикий, голова Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко, заступник голови Володарської селищної ради Віктор Мисник, заступник голови Білоцерківської РДА Володимир Толочко, заступник голови Білоцерківської райради Анатолій Чичикало, керівник апарату РДА Ольга Кучер, депутати Київської обласної, Білоцерківської міської та Білоцерківської районної рад, сільські голови Білоцерківського та Володарського районів, секретар Білоцерківської міської ради Вадим Кошель, заступники міського голови Інна Новогребельська, Олександр Поляруш, члени виконавчого комітету Білоцерківської міської та Володарської селищної рад, представники Державної екологічної інспекції Столичного округу, міського управління Держпродспоживслужби, Регіонального офісу водних ресурсів річки Рось, ДП «Білоцерківське лісове господарство», ТОВ «Білоцерківвода», комунальних підприємств та структурних підрозділів Білоцерківської міської ради, представники громадськості, журналісти місцевих ЗМІ.
Міський голова Геннадій Дикий зауважив, що дане питання порушується ще з 1964 року і воно є  актуальним не тільки для безпосередньо прилеглих до м.Біла Церква населених пунктів, але й жителів Київської та Черкаської областей.
Також озвучив інформацію з повідомлення, яке було надіслане Товариство з обмеженою відповідальністю «Рутил-Ільменітова Компанія» до Міністерства екології та природних ресурсів України, щодо потужностей та масштабів діяльності даного підприємства. А саме: річна продуктивність даного підприємства планується в таких обсягах: по видобутку і переробці рудних пісків – 6600 тис. м3; по розкривним породам – 13648,91 тис. м3; по гірничій масі – 20248,91 тис. м3. Згідно зі спеціальним дозволом на користування надрами № 5471 від 27.01.2012 року – площа об’єкта території становить 10,18 км2; для будівництва кар’єру першої черги передбачено вилучити 1015 га земель. З них 400 га родючих чорноземних ґрунтів с/г призначення, 615 га земель лісогосподарського призначення.
На початку обговорення Геннадій Анатолійович запропонував присутнім переглянути відео «Спаси и сохрани», яке підготували активісти Володарського краю, про плачевні наслідки роботи подібного кар`єру в місті Вільногірськ Дніпропетровської області, після чого перейшли до обговорення питання Тарасівського родовища циркон-рутил-ільменітових руд та тих негативних наслідків, до яких призведе його створення. Побачине шокувало присутніх.
Адже головне багатство України — це земельні ресурси. У нашій країні зосереджена третя частина всіх площ чорноземів світу. Що чекає Володарський та Білоцерківський райони?
Міський голова навів три головні аспекти, чому будівництво даного кар’єру є неприпустимим та може призвести до негативних наслідків як для м.Біла Церква, її  прилеглих районів та Київської області, України.
1. Розробка буде здійснюватися механічно-гідравлічним способом, а це суттєві витрати води , що призведе до значного навантаження на роботу ТОВ «Білоцерківвода». Крім того, рівень водосховища р.Рось  з серпня починає стрімко падати — на 1,5-2 м за рік, що триває вже кілька років поспіль, що унеможливлює забезпечити півмільйонне населення водою. У разі роботи кар’єру ТОВ «Білоцерківвода» забиратиме ще більші обсяги води з водосховища, ця вода також потребуватиме додаткової очистки, що вплине на рівень тарифів за воду та якість такої води;
2.Підприємством не вивчено та не роз’яснено щодо транспортування, складування, переробки руди.  Планується перевозити 210  20-тонних машин в день. А залізнична дорога, та й взагалі, якість доріг, хто їх буде ремонтувати?
3.Екологічна проблема: забруднення повітря, сільсько-господарських угідь, підвищений радіаційний фон.

Як це все вплине на якість життя жителів Київщини?
Голова районної ради Володимир Шевченко наголосив, що при такому виробництві санітарна зона повинна бути у радіусі 50 км. Функціонування подібних кар’єрів можуть призвести до зникнення цілих населених пунктів. Таких сіл як Гайок, Фастівка, Тарасівка – на карті вже не зазначено.

Заступник Володарського селищного голови Віктор Мисник розповів, що внаслідок діяльності такого кар’єру не проводиться рекультивація земель; питання діяльності кар’єру виносилося на сесію Володарської районної ради ще в 2012 році, до Міністерства охорони здоров’я України був надісланий лист щодо роз’яснення впливу циркон-рутил-ільменітових руд на здоров’я населення, на який отримано відповідь про негативні наслідки.
Фахівці Басейнового управління водних ресурсів р.Рось, наголошують, що створення такого кар’єру може призвести до екологічної катастрофи не тільки місцевого, але й загальнодержавного масштабу внаслідок забруднення води та зумовить значне погіршення гідрогеологічного балансу річки Рось та Поросся, призведе до втрати значних територій із родючими чорноземами, водних ресурсів р.Рось.
Екологи зауважили, що видобуток руди відкритим способом давно не практикується у світі; відсутні економічні розрахунки даного проекту та ефективність для задіяних територій. Не погоджено питання щодо вирубки лісу.
Зросте рівень онкологічних захворювань.
Під час наради присутні наголосили, що функціонування даного підприємства може спричинити негативний вплив на діяльність переробних підприємств м.Біла Церква та району аж до можливої зупинки, тому керівникам таких підприємств доцільно консолідувати зусилля з метою недопущення діяльності даного підприємства.
Біда в тому, що механізм уже запущено. Тож присутні зупинилися на потребі залучення необхідних важелів впливу щодо вирішення питання розробки Тарасівського родовища циркон-рутил-ільменітових руд.
Громадськими активістами зареєстровано петицію на сайті Президента України за №22/066586-еп «Заборона над річкою Рось видобувати відкритим способом розсипних циркон-рутил-ільменітових руд!Титану!».
«Ми оперативно повинні провести роботу серед населення і зібрати під цією петицією 25 тисяч голосів, щоб нас почули. На сьогодні 1113 голосів зібрано, залишилось мало часу»,- закликав усіх  депутат міськради Володимир Вовкотруб.
Крім того, проведення  громадських слухань; вчасне подання до Міністерства екології та природних ресурсів відповідного звернення від органу місцевого самоврядування, фізичних осіб або громадських організацій; ініціювання внесення змін до Закону України «Про затвердження загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року» та додатків до нього у частині питання, що передбачає фінансування робіт із розробки Тарасівського родовища за кошти державного бюджету; скликання позачергових сесій Білоцерківської міської та Володарської районної рад з метою додаткового розгляду даного питання тощо.

Під час наради було озвучено такі подальші кроки щодо вирішення даного питання:
1. Створення робочої групи за участю представників Білоцерківської міської ради, Володарської районної рад, представників громадських організацій, які є фахівцями у даному питанні;
2. Підготовка звернення до всіх міських, районних, селищних, сільських рад, для яких є актуальним дане питання;
3. Розгляд та затвердження на сесії Білоцерківської міської ради підготовленого звернення до Міністерства екології України, Кабінету Міністрів України, керівництва Київської області щодо видобування циркон-рутил-ільменітових руд товариством з обмеженою відповідальністю «Рутил-Ільменітова Компанія», яке містить ряд вимог стосовно екологічних наслідків діяльності даного підприємства, дотримання законодавчих норм, вирішення низки питань організаційного та технічного характеру.
Білоцерківська районна рада готова захищати інтереси громади районів у всіх державних інстанціях та всіма засобами у рамках чинного законодавства.