В сесійній залі Білоцерківської районної ради з нагоди 33-ї річниці Чорнобильської катастрофи,  відбулося зібрання  та концерт-реквієм. Згадати про загиблих внаслідок трагедії, спричиненої мирним атомом, прийшли представники районної та міської влади, громадські активісти, депутати, молодь. Учасники церемонії вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

У цей день до присутніх звернулися  заступник голови районної ради Анатолій Чичикало, в.о.голови райдержадміністрації Юрій Савчук, помічник народного депутата України Віталія Гудзенка Євгеній Гудзенко, представник БФ «Фортеця» Володимир Василенко. Вони подякували учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за мужність та героїзм у ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи. Ліквідаторам вручено подяки, грошові заохочення. Звучали пісні у виконанні вокалістів народного фольклорного ансамблю “Терниця”.

У пам’яті українського народу 26 квітня 1986 року — день чорнобильського лиха, болю, суму, пересторог, забути його чи викреслити із пам’яті нації – неможливо.

Ніхто не здогадувався, що  квітуча, напоєна запахами землі й нового життя, весна 1986 року, назавжди чорними літерами вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.

Трагічна катастрофа залишила важкий слід і на Білоцерківщині. Статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи  мають більш як 19 тисяч чоловік. Понад 80 відсотків їх належать до 4-ї і 3-ї кате­горій. Решта — інваліди 1-ї, 2-ї і 3-ї груп, ліквідатори на­слідків аварії, евакуйовані із зони відчуження та потерпі­лі діти.

33 роки відділяє нас від тієї страшної біди, яка й до цієї пори озивається пекучим болем і стражданнями у багатьох родинах. Чорнобиль продемонстрував всемогутність і водночас безсилля людини, ще раз доводячи, що можливості людського розуму безмежні, але за умови повної відповідальності за дії і вчинки.

Ця жахлива катастрофа, безперечно, є уроком мужності, героїзму та милосердя. Сподіваємося, що більше ніколи нам, українцям, не доведеться пережити таке лихо. А нинішні й прийдешні покоління будуть віддавати шану учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.