З кожним днем усе відчутніше органи місцевого самоврядування відіграють роль у суспільному житті району й їх авторитет зростає.

На території Білоцерківського району здійснюють свою діяльність 36 місцевих рад. Кожна з них має типову інфраструктуру,  діє школа,  садочки, поштове відділення, амбулаторія чи ФАП, торгові точки, розважальні заклади, будинок культури, церква. Усі населенні пункти району розвиваються завдяки спільним зусиллям влади та громади.

Спостереження під час виїздів на місця дають підстави зробити висновок, що в основному люди не помилися щодо вибору сільських голів. У тих сільрадах, де сільський голова – господар у повному розумінні слова, там громади разом з ним розв’язують проблеми соціально – економічного розвитку самоврядної території, упроваджують нові підходи, розбудовують свою самоврядну територію, оскільки розуміють, що він турбується за стан справ, шукає реальні шляхи їх поліпшення.

«Проїхавшись районом 24 жовтня, можу з впевненістю до таких голів віднести Храпачівського сільського голову Антоніну Черненко. Погожі осінні дні ще дають змогу завершити реконструкцію будинку культури, що у с.Скребиші», — зазначив Віталій Гринчук. «Вчасно зроблений та поданий проект  ввійшов до обласної програми, під яку виділено з обласного бюджету 1,5 млн гривень. Це дало змогу провести реконструкцію приміщення: перекрити дах, утеплити стіни, замінити вікна, двері, зацементувати ділянки навколо приміщення для ефективного водовідведення», — продовжив голова ради. Віталій Юрійович разом із депутатом районної ради Галиною Черненко обійшли будівлю. Галина Вікторівна запевнила, що внутрішні ремонтні роботи продовжаться навесні.  Кошти  депутати обіцяють виділити з місцевого бюджету. Крім того, плануємо облаштувати надвірну територію, придбати музичну апаратуру.

Далі голова направився в Іванівку, яка вражає новизною. Відремонтований будинок культури, завершуються роботи по опалювальній системі (кошти держбюджету), капітальний ремонт приміщення сільської ради, утеплення фасаду (кошти місцевого бюджету), відремонтовані дороги, а це близько 4 км у межах села, було заасфальтовано  за кошти обласного, державного  та місцевого бюджетів. Все це результати роботи за останні пів року. Щойно розпочнуться роботи по перекриттю даху та утепленню фасаду школи. Енергії, оптимізму та наполегливості Іванівському сільському голові Меланії Щербак вистачає на всі справи. Вона уміло поєднує співпрацю з народним депутатом Віталієм Гудзенком, головою районної ради Віталієм Гринчуком, депутатами усіх рівнів, керівниками господарств, громадою села. А тому й результат не забарився. Іванівка з кожним роком відновлюється.

Далі голова ради попрямував до Тарасівської школи. Там на нього вже чекав сільський голова Олег Козел. Вони разом обійшли будівлю, де нині тривають ремонтні роботи, й тепер новенький сучасний дах та утеплені стіни радують око не лише директору школи Григорію Первою… Замінені вікна, двері помітно змінили вигляд приміщення на краще, додавши йому свіжості. Після осінніх канікул оновлена, тепла школа радо зустріне школярів. Зауважу, кошти на реконструкцію Тарасівської та Іванівської навчальних закладів виділені через обласну програму енергозбереження.

«Все, що зроблено по благоустрою, впорядкуванню сіл, підготовці закладів соціальної сфери Білоцерківщини —  змушує кожного повірити у сили та можливості депутатського корпусу та самої громади. Ми працюємо на розвиток села та на благо кожного його мешканця», — наголосив голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук.