Сьогодні громади мають два пріоритетних завдання: дотримуватися завдань державної політики та оперативно реагувати на потреби громади на місцях.

Голови місцевих рад, громад – це кризові менеджери, які завжди працюють у кризових ситуаціях, тому що вони виникають у громадах досить часто.

Зараз для голів місцевих рад два напрямки, над якими вони працюють: виконати рішення, які приймаються на центральному рівні, і забезпечити функціонування громад в умовах карантину. Якщо завдання державних органів влади — це забезпечення медицини другого рівня, щоб вона функціонувала і була готова приймати хворих, то для громад, для місцевого самоврядування сьогодні створюються кризові штаби, щоб забезпечити життєдіяльність своїх громад.

Жителі Білоцерківського району показують приклад згуртованості та готовності боротися з вірусом.

 — Масками, рукавичками забезпечили медичних працівників, працівників пошти, комунальних підприємств, продавців у магазинах;

—  із продуктами проблем у районі немає;

— налагоджуємо комунікацію із підприємцями, аби закупити необхідне медобладнання ще до того, як воно стане життєво необхідним у громаді.

Станом на 14 квітня у Білоцерківському районі  2 підтверджених хворих на коронавірус.

Зрозуміло, що не все виходить, так як хочеться, але ми працюємо, адже така ситуація в країні вперше. Немає відпрацьованого алгоритму дій. Ми оперативно засвоюємо уроки, які підносить нам епідеміологічна ситуація, приймаємо нові виклики, відпрацьовуємо різноманітні варіанти вирішення проблем, розробляємо чіткий набір інструкцій для виконавців. Налагоджуємо механізм взаємодії служб. Стабілізуємо ситуацію. За результатами вжитих заходів залишається надіятися, що вони дієві, що співпраця депутатського корпусу, керівництва району, медичних закладів, відповідних служб принесуть позитивний результат і біда омине Білоцерківщину, хоча її подих уже відчувається.

Сьогодні в селах ми маємо зробити так, щоб кількість хворих не зросла. Для цього ми проаналізували, які люди потрапляють в зону ризику. Крім літніх людей, це лікарі, які постійно в контакті з людьми.

—   Районна лікарня, медичні амбулаторії, ФАПи, разом з районною владою визначили  місця для обсервації, для лікування хворих, якщо вони з’являться.

— Ведеться облік людей, які є малорухомими чи нерухомими та працівників, які надають їм послуги.

— Проводиться дезінфекція громадських місць на селі: парки, зупинки, аптеки та інші об’єкти скупчення людей.

У районній раді прораховують можливі ризики та втрати, визначають видатки, від яких можуть відмовитись.

На останній сесії , яка відбулася 2 квітня, за рахунок залишку вільних коштів станом на 01.01.2020 року вирішили збільшити видатки  на   4010,0 тис. грн. Адже в умовах пандемії, спричиненої коронавірусом, виникла необхідність виділення коштів медичним закладам району для боротьби з поширенням хвороби  та,  у разі виникнення потреби, лікування заражених ним хворих.

На придбання лікарських засобів та засобів індивідуального захисту, спричиненою коронавірусом на КНП „Центр первинної медико-санітарної допомоги Білоцерківського району ”  виділено 500,0 тис.грн; на Білоцерківську центральну районну лікарню – 1500,0 тис.грн.

Підтримуємо ми і освіту, тож – на поточний ремонт шкільних автобусів та  придбання палива виділено120,0 тис. грн.

До загальної справи також долучилися органи місцевого самоврядування.

Депутати внесли зміни до бюджету, збільшивши доходи  районного бюджету за рахунок іншої субвенції в сумі  1808,1 тис.грн., переданої органами місцевого самоврядування, а саме: Макіївською, Пилипчанською, Розаліївською, Чупирянською, Терезинською, Острійківською місцевими радами.

По КНП „ Центр первинної медико-санітарної допомоги Білоцерківського району ” – 1165,0 тис.грн, переданою:

— Чупирянською сільською радою – 15,0 тис.грн. на  придбання бензину.

— Терезинською селищною радою – 1100,0 тис.грн, в т.ч: 670,0 тис.грн — для оплати праці працівникам АЗПСМ смт Терезине, 147,4 тис.грн — нарахування на з/п, 130,0 тис.грн — оплата природного газу  87,1 тис.грн.-предмети, матеріали, обладнання, 15,0 тис.грн-оплата послуг (крім комунальних), 17,0 тис.грн.-оплата електроенергії, 6,0 тис.грн –оплата водопостачання, 27,5 тис.грню-медикаменти та перев’язувальні матеріали,

— Острійківською сільською радою – 50,0 тис.грн. на виплату з/п працівникам фельдшерсько-акушерських пунктів с.Острійки.

По спецфонду за рахунок передачі із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду районного бюджету за рахунок вільних залишків станом на 01.01. 2020 року збільшили видатки в сумі 470 тис. грн., по Білоцерківській центральній районній лікарні  на  придбання:

360,0 тис. грн. – кріоциліндр,

110,0 тис.грн —  відсмоктувачі медичні, кисневі концентратори, монітори пацієнта.

Районна рада зініціювала фонд розвитку медицини — місцеві аграрії та підприємці включилися у збір коштів на необхідну медичну техніку. Вже зібрано більше 300 тис грн на апарат штучного дихання.

Наголошую, завдяки спільним діям, умілому керівництву керівників медичних закладів Олександра Лопота, Івана Ровенка, фінансового управління, апарату районної ради —  організували механізми фінансового забезпечення роботи всіх діючих медичних закладів, що надають допомогу сільській місцевості. За що я їм щиро дякую.

Дуже прикро, що не всі люди дотримують­ся карантинного режиму. Є багато порушень. Та пам’ятаймо: дисципліна й виконання заходів безпе­ки є могутньою протидією поширенню коронавірус­ної інфекції.

Ми організовуємо людей, згуртовуємося, тільки разом зможемо протистояти цій біді. Головне – всі повинні пам`ятати, що наша сила — в єдності, у взаєморозумінні та виважених законних діях як керівників, депутатів так і  громади. Проблеми  завжди є і будуть, така діалектика життя, але, якщо вони на постійному контролі у керівників, то є впевненість, що вирішення їх буде безперечним.