8 грудня Білоцерківська районна територіальна виборча комісія скликала першу сесію районної ради восьмого скликання, на якій в урочистій обстановці голова районної територіальної виборчої комісії Альона Галієва проінформувала про підсумки виборів, які відбулися у Білоцерківському районі.

У роботі сесії взяли участь новообрані депутати Київської обласної та Білоцерківської районної рад, голова Білоцерківської райдержадміністрації Людмила Мерзлюк, голова районної ради 7 скликання Володимир Шевченко.

Далі, керуючись чинним законодавством, голова територіальної виборчої комісії оголосила список 54 депутатів, обраних у багатомандатному виборчому окрузі. Вона доповіла, що на першу сесію прибуло 53 депутати.

Згідно з протоколом, мандати отримали місцеві організації 8 політичних партій. Варто відзначити, що середній вік депутата — становить 44 роки. Депутатський корпус налічує 22 жінки. Наймолодшим депутатом ради є Карім Гринчук (2001 рн). Присягу депутатів зачитав поважний депутат від ОПЗЖ  Володимир Санін.

Новообраним депутатам були вручені тимчасові посвідчення. Після чого, для проведення засідання, було обрано тимчасову Президію. До її складу увійшли представники усіх політичних сил: ПП «Європейська солідарність», ПП «За майбутнє», ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», ПП «Опозиційна платформа – ЗА ЖИТТЯ!», ПП «Сила і честь», ПП «Наш край»,  ПП «Слуга народу». Головуючим Президії обрали голову ВО «Батьківщина» Анатолія Чичикала. Після обрання лічильної комісії, затвердження форми бюлетеня, депутати приступили до обрання голови районної ради.

Депутатам було запропоновано дві кандидатури: від депутатів ПП «Слуга народу»  — Василя Зеленського, від депутатів ПП “Свобода”-Василя Хрика.

Тож, таємним голосуванням головою Білоцерківської районної ради 28-ми голосами “за” обрали Василя Зеленського. Його кандидатуру підтримали депутати від «Слуги народу», «Батьківщини», «Опозиційної платформи – За життя» та ПП«Сила і честь».

Депутати від партій «Європейська солідарність», «За Майбутнє» , «Наш край» у  голосуванні участі не брали.

Тож, фактично, до більшості у Білоцерківській районній раді увійшли «Опозиційна платформа – За життя», “Батьківщина”,  “Слуга народу”, «Сила і честь».

Першим заступником голови районної ради обрали Анатолія Чичикала від «Батьківщини», а заступником Володимира Федорчука від ОПЗЖ.

У роботі сесії була оголошена перерва. Наступного разу депутати зберуться для вирішення решти організаційних питань. Наразі планується затвердити кількість постійних комісій Білоцерківської районної ради, обрати їхніх голів.

Нагадаю: Район створено відповідно до постанови Верховної Ради України № 807-IX від 17 липня 2020 року. До його складу увійшли: БілоцерківськаСквирськаТаращанськаТетіївськаУзинськаВолодарськаГребінківськаРокитнянськаСтавищенська селищні, КовалівськаМаловільшанськаМедвинськаФурсівська сільські територіальні громади.