Про виконання заходів «Програми розвитку системи охорони здоров’я Білоцерківського району на 2018 рік»

В продовж минулого року в районі діяла Програма розвитку системи охорони здоров’я Білоцерківського району на 2018 р., яка спрямована на реалізацію в районі державної політики у сфері охорони здоров’я щодо  задоволення потреб населення в отриманні своєчасної, доступної, якісної та кваліфікаційної медичної допомоги. Слід зазначити, що щорічна програма одна з небагатьох, які приймались раніше, забезпечена коштами, що необхідні для її реалізації. Практично всі заходи які передбачені нею виконано. Хочу зупинитись в першу чергу  на ремонтних роботах та виконанні заходів покращення матеріально-технічного забезпечення, які проведені в закладах охорони здоров’я району в продовж року, зокрема:

Білоцерківська ЦРЛ

Ремонтні роботи:

Встановлення пластикових конструкцій (поліклініка), віконних та дверних блоків (пральня),  двері алюмінієві та металопластикові (дитяче відділення) – загальна сума 85 527 грн. (місцевий бюджет).

Поточні ремонт:

Приміщення господарського корпусу – 66 800 грн., вогнезахисна обробка покрівлі, вентиляційне обладнання  – 185350 грн. (місцевий бюджет).

Придбано обладнання:

Для операційного блоку: ультразвукова ванна для очищення медичних інструментів, канюля магнітна (д.5 мм), голка Персі  (1 шт.) – 81864 грн.

Для лабораторії: мікроскоп біологічний (2 шт.), центрифуга лабораторна (1 шт.) – 29000 грн.

Фотоколориметри з комплектацією (2 шт.),  холодильник, арматура трубопровідна (для системи опалення) – 80220 грн. (місцевий бюджет).

Оргтехніка: системний блок, персональні комп’ютери, — 43000 грн. (місцевий бюджет – фонд розвитку).

Продовжено реформування закладів охорони здоров’я району що надають медичну допомогу населенню на первинному рівні в ході якого Комунальний заклад Білоцерківської районної ради «Білоцерківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» реформовано в Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Білоцерківського району» Білоцерківської районної ради яке уклало договір на надання послуг з Національною Службою Здоров’я України. Центром отримано нову ліцензію на медичну практику. Сімейними лікарями укладено 35 тисяч декларацій з пацієнтами, що становить 68 %  від загальної кількості проживаючих в районі. Фінансування Центру вже здійснюється через НСЗУ.

З метою забезпечення якісної роботи сімейних лікарів закуплено лікувально-діагностичне обладнання на 300 тисяч гривень, зокрема 35 веб-камер для скайпзвязку з пацієнтами.

Завдяки зусиллям зацікавлених сторін вирішено питання будівництва медичної амбулаторії в с. Озерна, яке не вирішувалось впродовж 30 років. Для її будівництва виділено 4 мільйони 800 тисяч гривень з державного бюджету та 2 мільйони гривень з бюджету району. Виготовлено технічну документацію на будівництво. Триває процедура тендеру. Також з державного бюджету виділено 500 тисяч на придбання санітарного автомобіля.

Вперше за останні роки район в достатній кількості забезпечений препаратами для імунопрофілактики керованих інфекцій. План щеплень виконується в повному обсязі. В районі не допущено спалаху інфекційних захворювань.

На 39 % в порівняні з відповідним періодом 2017 року знизилась     захворюваність населення на туберкульоз.

Стабілізовано показник дитячої смертності, який майже в 2 рази  нижчий за середньообласний.

З метою приведення у відповідність виготовлено технічну документацію газопостачання 4-х структурних підрозділів.

Розпочато підготовчий період будівництва медичної амбулаторії с. Озерно для чого виділено з державного бюджету 4 млн. 800 тис. грн. з районного бюджету 2 млн. грн.

Оголошено тендер на придбання автомобіля очікуваною вартістю 530 тис. грн.

 

Про виконання Білоцерківської районної програми місцевого стимулювання роботи медичних працівників які надають первинну медико-санітарну допомогу населенню на 2016-2020 роки за 2018 рік

 З заходів передбачених програмою в поточному році виконуються:

 • 10 працівників медичних амбулаторії та фельдшерсько-акушерських пунктів забезпечені проїзними квитками з населених пунктів в яких вини проживають до місця роботи.
 • 22 працівників КНП «ЦПМСДБЦР» БЦРР, які сумлінно виконують свої обов’язки і досягли значного покращення якості надання медичної допомоги отримують надбавку за складність і напруженість в роботі в розмірі до 50% посадового окладу, для чого у бюджеті закладу передбачено додатково 140 000 грн.
 • Всі працівники лікувальних закладів району отримали матеріальну допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу.
 • Забезпечено фінансування заходів щодо перенавчання та отримання спеціалізації лікарів загальної практики-сімейної медицини.
 • Здійснюється виплата одноразової грошової допомоги молодим спеціалістам в розмірі п’яти мінімальних окладів, з укладанням договору на термін не менше 3-х років.

Поки що не вирішено питання реконструкції під 4-х квартирний житловий будинок вивільненого приміщення на території Селекційної станції.

 

Про виконання «Білоцерківської районної програми боротьби із захворюваністю на туберкульоз на 2017-2021 роки»

Сьогодні туберкульоз одне з найбільш розповсюджених, після гострих респіраторних вірусних інфекцій, інфекційне захворювання, що займає перше місце в структурі смертності людей від інфекційної патології.

Організаційними заходами щодо своєчасної діагностики, профілактичної роботи і амбулаторного лікування хворих на туберкульоз займаються працівники 15 медичних амбулаторій і 48 фельдшерсько-акушерських пунктів. Координатором цієї роботи є протитуберкульозний кабінет, який діє при Узинській районній лікарні.

За рівнем кількості первинних хворих, тобто чисельності осіб в яких в поточному році вперше діагностовано туберкульоз, та з іншими показниками, що характеризують його, наш район впродовж останніх років був віднесений Департаментом охорони здоров’я  Київської обласної державної адміністрації до районів з середніми показниками, в поточному році ситуація дещо погіршилась.

Найвищий рівень захворюваності на туберкульоз традиційно впродовж багатьох років поспіль реєструється по місту Узину і навколишніх до нього селах де впродовж 2018 року ця хвороба діагностовано в 12 чоловік, що становить 37,5% від кількості тих, які захворіли вперше в  районі. Високий рівень захворюваності в селах, які територіально наближені до м. Біла Церква, Блощинці – 3 випадки, Озірне – 3, Фурси-3 випадки. Всього в районі за 2018 рік туберкульоз вперше діагностовано в 32 мешканців району, тоді як за цей період 2017 р. в 41.

Цей факт можна пояснити з одної сторони тим, що медичні працівники покращили роботу по його виявленню, а з іншої вказує на те, що ситуація усугубилась.

Позитивний факт того, що у 2018 році діти не захворіли на туберкульоз, тоді як у 2017 році захворіло 3 дітей.

Соціальна структура осіб в яких вперше  в 2018 році діагностовано туберкульоз:

 • робітники – 4 (12,5%);
 • не працюючі працездатного віку – 21 (65,6%);
 • пенсіонери – 4 (12,5%);
 • медпрацівники-2 (6,2%)
 • особи без постійного місця проживання –1(3,1%)
 • зловживають алкоголем – 11;
 • споживають ін’єкційні наркотики – 3;
 • із вогнищ туберкульозу – 0;
 • колишні ув’язнені – 0.

Позитивним є те, що незважаючи на збільшення кількості осіб, що захворіли на туберкульоз рівень смертності від нього знизився, що вказує на своєчасність його діагностики і вчасно розпочате лікування.

Як і в попередні роки залишається проблемою рання діагностика туберкульозу методом флюорографії. За 2018 рік пройшли флюорографічне обстеження 14269 жителів району. Майже щорічно в населених пунктах району працює пересувний флюорограф але в більшості випадків він недовантажений. Незважаючи на наші листи до керівників сіл з проханням про допомогу в організації залучення людей до обстеження, оголошеннями в селах і відповідними публікаціями на цю тему в районній газеті, процес агітації людей до флюорографії лягає в основному на медичних працівників.

Туберкульоз це не тільки медична проблема. Від медиків у боротьбі з туберкульозом залежить не більше 15%, решту залежить від добробуту народу його рівня життя, а значить і від   економіки. Туберкульоз проблема соціальна, яка віддзеркалює соціально-економічний стан країни, культурно-освітній рівень та благополуччя населення, ступінь розвитку системи охорони здоров’я.

 

Про виконання районної програми Розвитку та підтримки Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Білоцерківського району» Білоцерківської районної ради за І квартал 2019 р.                 

Кошти, які передані сільськими радами та ОТГ на підтримку КНП «ЦПМСДБЦР» БЦРР (рішення сісії від 22.03.2019 року) Завантажити