Голови місцевих рад та новостворених громад обговорили питання щодо фінансування сільської медичної галузі. Ніколи ще система охорони здоров’я не привертала до себе стільки уваги, як останнім часом.

Нас усіх переконують, що реформа медицини стане тим локомотивом, який потягне за собою у світле майбутнє всю соціальну сферу. При цьому розраховують на успіх без додаткового фінансування галузі — виключно за рахунок підписаних декларацій. Саме питання щодо фінансування сільських медичних амбулаторій та ФАПів роз’яснив Іван Ровенко — директор комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-соціальної допомоги Білоцерківського району Білоцерківської районної ради». З нового року фінансуватися медичні заклади зможуть по деклараціям, але коштів буде недостатньо, тому  стоїть питання, щодо спів фінансування із місцевих бюджетів.

 Голови місцевих рад порушували питання щодо роботи сільської пошти.

Парадоксальна ситуація, яка нині складається усередині державно-приватного монополіста «Укрпошта» і у його «партнерських» відносинах із споживачами поштових послуг, найближчим часом торкнеться кожного жителя у селі із населенням менше 500 осіб.

Напевно, не зовсім вигідно просто утримувати розгалужену мережу сільських поштових відділень, треба щоб вони рентабельно працювали. І тут би мав спрацювати принцип попиту і пропозицій. Але й на селі хочуть отримувати осучаснені послуги, у тому числі і поштові. В умовах конкуренції просто хочуть скинути нерентабельний  сегмент — сільський: відстані великі, дороги розбиті, споживачів не багато… Тож тепер значна частка зусиль, спрямованих на збереження сільських поштових відділень, автоматично лягає на споживачів поштових послуг на селі.

Дійсно, доставка поштової продукції по селах із населенням менше 500 жителів, відбувається двічі на тиждень. Після створення із 1 грудня поточного року у сільських поштових відділеннях комплексних робочих місць і переведення на 0,8 ставки —  об’єднають функції начальника відділення і листоноші. Тож і буде, що два дні у вказаний час у режимі роботи сільські поштарі будуть працювати у відділеннях, а ще два дні (для відпрацювання 32 робочих годин) будуть працювати із населенням для доставки оплачених послуг: газет, посилок, іншої кореспонденції, пенсій, супутніх товарів.

Тож тепер сільських жителів, особливо віддалених від райцентру сіл, напряму буде залежати чи існуватимуть стаціонарні сільські поштові відділення, бо вони єдині споживачі цих послуг.

А хочеться навчати дітей у своїх школах, лікуватися у ФАПах і отримувати наші газети у сільських поштових відділеннях — збережемо СЕЛА!