22 жовтня відбулося перше засідання останньої  44-ї сесії Білоцерківської районної ради під головуванням заступника голови Білоцерківської районної ради Анатолія Чичикала.  22 депутата зібралися у сесійній залі. Зважаючи на продовження карантинних обмежень, розсадили обранців на відстані один від одного й  депутати перебували під час сесії у масках та рукавичках.

На початку сесії  присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх борців за гідність, свободу й  незалежність України – Героїв Небесної Сотні, бійців, які не повернулися з АТО.

Привітали іменинників. У роботі сесії взяли участь – голова Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко та голова Білоцерківської райдержадміністрації Людмила Мерзлюк.

Депутати приступили до розгляду питання. Анатолій Петрович закликав депутатів бути неймовірно відповідальними для того, щоб плідно та оперативно опрацювати бюджетне питання, яке в порядку денному, зауваживши, що воно опрацьовано на комісії та Президії.

Про внесення змін до рішення районної ради від 20.12.2019 №37-365 «Про районний бюджет Білоцерківського району на 2020 рік» доповіла Ейсмонт Світлана Миколаївна,  в.о. начальника управління фінансів Білоцерківської районної державної адміністрації.

Посадовець запропонувала  за рахунок перевиконання дохідної частини районного бюджету за 9 місяців 2020 року  збільшити доходи і видатки на суму  3221,8    тис. грн. — по відділу освіти – на 640,9 тис. грн; по Білоцерківській райдержадміністрації  2220, 9  тис.грн.

● КНП „Центр первинної медико-санітарної допомоги Білоцерківського району ” – на придбання засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих та створення їх 3-х місячного запасу для боротьби з СОVID -19  -100 тис. грн,

●  для забезпечення безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів -50,0 тис грн,

·         з місцевого бюджету державному бюджету на виконання  програм соціально-економічного розвитку регіонів — 300,0 тис. грн.

·       По дитячому оздоровчому табору «Дружба» 229,8 тис. грн. По центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді в сумі 38,1 тис.грн.

По КНП „Центр первинної медико-санітарної допомоги Білоцерківського району” 10,0 тис.грн., переданих Острійківською сільською радою  на виплату заробітної плати.

Світлана Миколаївна запропонувала збільшити доходи та видатки загального фонду, відповідно до розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 16.09.2020  № 481 «Про розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я на 2020» — в сумі 363,8 тис.грн (на придбання інсуліну).

Збільшити доходи та видатки загального фонду, відповідно до Повідомлення  №45 від 02.09.2020 року державної казначейської служби України про зміни до річного розпису асигнувань державного бюджету  — в сумі 1 144,6 тис.грн по відділу освіти на заробітну плату педагогічним працівникам.

Збільшити доходи та видатки загального фонду районного бюджету за кодом доходів 41051000 «Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції» на суму 25,114 тис.грн, згідно рішення сесії Київської обласної ради Про внесення змін до рішення КОР від 19.12.2019 №813-32-VІІ «Про обласний бюджет Київської області на 2020 рік» від 15.10.2020.

До депутатів звернулася голова Білоцерківської райдержадміністрації Людмила Мерзлюк. Вона наголосила, що з 15 жовтня відповідно до наказу МОЗ Білоцерківську районну лікарню було визначено медичним закладом для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Очільник району зауважила, що вже профінансовано Білоцерківську районну лікарню на 8 млн 700 тис. грн. Проте, зважаючи на ситуацію що склалася, ініціювала додаткове виділення з районного бюджету ще близько 2 млн грн. Людмила Володимирівна наголосила, що для підтримки районної лікарні триває збір коштів, які надає бізнес. Закликала депутатів підтримати  нашу медицину. По ряду питань Людмила Володимирівна давала роз’яснення.

Перед депутатами виступив виконуючий обов’язки директора лікарні, депутат районної ради Олександр Грузинський.  За його словами, наказ МОЗ було підписано 14 жовтня, а вже з 15 жовтня районна лікарня почала приймати перших хворих з підозрою на COVID-19. Наразі всі відділення зачинені. Заповнення ковід-госпіталю становить майже 50% від планового.

Як зазначив Олександр Грузинський, лікарня подбала про забезпечення на найближчих 10 днів необхідними деззасобами та медикаментами, проте надзвичайно актуальним є питання постачання медичного кисню, оскільки пацієнти, які поступають на лікування, у 80% випадків є кисневозалежні. Наразі завезення кисню здійснюється з Дніпропетровська, проте в дефіциті є кисневі балони.

Тому заклад буде вдячний за волонтерську допомогу від господарств та окремих громадян, які мають у розпорядженні кисневі балони та готові віддати їх у користування Білоцерківській районній лікарні. Не відмовиться медична установа і від будь-якої волонтерської допомоги, оскільки наразі всі кошти спрямовані на закупівлю медичних препаратів та засобів захисту для пацієнтів і медичних працівників, які, до речі, почали масово хворіти на COVID-19.

Далі депутати  погодили включити Василя Хрика до  складу постійної комісії з питань комунальної власності та приватизації, оперативно розглянули основне питання, узгодили його, дійшовши до спільної думки. В результаті своєї роботи депутати місцевого представницького органу ухвалили проект рішення порядку денного з внесеними змінами та доповненнями.

На закінчення засідання сесії головуючий подякував депутатському корпусу за плідну роботу. Він зауважив, що проблеми  завжди є і будуть, така діалектика життя, але, якщо вони на постійному контролі у керівників, то є впевненість, що вирішення їх буде безперечним. Побажав усім здоров`я. Друге засідання 44 сесії районної ради планують провести 30 жовтня.