На 8-й сесії Білоцерківської районної ради депутати затвердили звіт управління фінансів про виконання бюджету району за першу половину нинішнього року. Тоді доходи перевищили 149 мільйонів гривень. Це на шість мільйонів більше, ніж видатки. Загалом план першого півріччя перевиконано майже на сім відсотків. Проте слід зауважити, що із 149-и мільйонів гривень доходів майже 109 мільйонів становлять субвенції, тобто цільова допомога держави.

Щодо видатків, то найбільше грошей спрямовано на соціальний захист і освіту – відповідно 45 і 35 відсотків. Характерно й те, що наявні ресурси бюджету використовувались переважно на фінансування захищених статей видатків (заробітна плата, медикаменти, продукти харчування, комунальні послуги тощо). Ці витрати в загальній сумі видатків (без урахування субвенцій та внутрішніх трансфертів) становили понад 96 відсотків.

Середня заробітна плата бюджетників зросла в першому півріччі до 3213 гривень, зазначив img_8976доповідач, начальник управління фінансів Анатолій Титаренко. Це п’ятий показник на Київщині. Для стимулювання працівників було використано 8,2 мільйона гривень (4-й результат у столичній області). Всі розрахунки здійснювались своєчасно і в повному обсязі.

Райрада внесла зміни до цьогорічного бюджету району. А саме: доходи і видатки збільшено на 22,4 мільйона гривень. Їх спрямують на підготовку закладів до опалювального сезону, розрахунки за енергоносії, стимулювання працівників та інші потреби.

На сесії зроблено доповнення до районної програми «Турбота» та програми розвитку системи охорони здоров’я. Йдеться, зокрема, про умови призначення субсидій і пільг, придбання сантехобладнання для Трушківської амбулаторії, а також про впорядкування території фельдшерсько-акушерського пункту в с.Людвинівка.

Крім того, затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки двох земельних ділянок, що надаються в оренду. Вони розміщені у межах Шкарівської та Розаліївської сільських рад.

У «різному» депутати Олександр Махиня та Юрій Базяк виступили з пропозицією заслухати звіти керівників місцевого відділу поліції, прокуратури та СБУ у зв’язку з різким зростанням рівня злочинності та рядом надзвичайних ситуацій, що мали місце в липні-серпні на території району. Зокрема, це вибухи у с.Шкарівка та районній державній адміністрації. Така пропозиція була підтримана одноголосно. Також потребує вирішення питання мисливського товариства. Суть у тому, що мисливці не можуть полювати на своїх угіддях. Отож цю ситуацію вивчатимуть дві тимчасові депутатські комісії.

На сесії голова райради Віталій Гринчук вручив посвідчення депутата Федорові Хоменку, 1964 року народження. Він представник Радикальної партії Олега Ляшка. А замінив новоспечений обранець Миколу Якимця, який помер наприкінці липня.

( За матеріалами І.КОНДРАТЮКА).