Сьогоднішній ювілей є нагодою підвести результати чвертьстолітнього існування Білоцеорківської єпархії —  євангелізаційної праці на теренах Білоцерківщини.

На Божественну Літургію прибула велика кількість вірних, високодостойних гостей та представників влади. Голова Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко та заступник голови райдержадміністрації Володимир Толочко подякували духовенству єпархії за вірність своїй Церкві та своєму народу та привітали зі святом.

Звертаючись до обраних мужів  — Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія й Митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина, Володимир Миколайович наголосив, що митрополити віддали чимало сил становленню церковного життя в усьому її різноманітті –  словом і, перш за все, особистим прикладом переконливо засвідчуючи про живу і діяльну віру.

У цей день керівники молитовно побажали усім міцності душевних і тілесних сил, допомоги Божої, довготерпіння у  архіпастирських трудах на многая і благая літа та подарували ікону Преображення Господнє.

Зауважу: У 1986 році до влади в Радянському Союзі приходить Михайло Горбачов. В економічному та соціальному житті держави відбуваються суттєві зміни. У тому числі ці зміни стосуються ставлення офіційної влади до релігії. Православна Церква отримує більше свободи. Їй повертаються храми та майно. Віруючі Білої Церкви в цей час проводять активну діяльність за повернення православній громаді Спасо-Преображенського храму. Одним із найактивніших учасників цього процесу був Олексій Фомін, який пізніше служив священиком у цьому соборі.

Активне відродження церковного життя на Пороссі сприяло тому, що 1994 року в Білій Церкві було відроджено древню, багату на історію та традиції архієрейську кафедру. Керуючий архієрей отримав титул „єпископ Білоцерківський і Богуславський”. До новоствореної єпархії увійшло 10 районів Київської області та 110 парафій, у яких несли службу 47 священиків. З 1 серпня 1994 до 31 травня 2007 року кафедру очолював єпископ Серафим (Залізницький). Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 31 травня 2007 року Керуючим архієреєм Білоцерківської єпархії було призначено архієпископа Митрофана (Юрчука). Рішенням Священного Синоду від 20 липня 2012 року Керуючим єпархією призначено архієпископа Августина (Маркевича).