24 лютого, громада Білоцерківського району зібралася в місті Узин для того, щоб відсвяткувати одне з найстаріших свят, без якого неможливо уявити завершення зими, – свято Колодія. І, хоча в цей день зима не хотіла відпускати зі своїх прохолодних обійм, проте весну учасники свята все ж зустріли яскраво та радісно, при цьому віддаючи належну шану народним традиціям.

Гостей привітали голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук та голова райдержадміністрації Геннадій Джегур. Обрядові пісні, хороводи, смаколики, чільне місце серед яких займали млинці та вареники з різними начинками – склали гарну основу свята. Участь у концерті взяли творчі колективи з сіл Блощенці, Красне, Трушки, Іванівка, Фурси, Шкарівка, Васильов, Глушки, Михайлівка, Пилипча, Острійки, Мала Вільшанка, міста Узин, а також народний фольклорний ансамбль «Терниця». А наприкінці дійства відбулося традиційне спалення опудала зими. Тож свято вдалося на славу!

Трохи історії.

Це свято зародилося ще в стародавній слов’янській культурі. Люди здавна на Масницю випікали млинці, як символ тепла, сонця, перемоги весни над зимою. Символом останнього також було спалювання опудала Зими.

До речі, Масниця вважалася жіночим святом. Чоловіки повинні були відкупитися у жінок, щоб мати право святкувати. Найгучнішою має бути неділя – останній день Масниці, коли треба проводжати зиму й зустрічати весну. Раніше цього дня ввечері заміжні жінки ходили до неодружених дівчат та парубків і прив’язували їм колодки. Дівчатам – до руки, а хлопцям – до ноги. Ось так молоді й «волочили колодку» за те, що вчасно не створили сім’ю.

Також під час святкувань люди повинні знайти можливість примиритися, якщо вони були в сварці чи ворожнечі, оновити родинні, дружні зв’язки і пробачити образи один одному. (За матеріалами сайту РДА).