Під час засідання постійної комісії з питань екології, водних ресурсів, природокористування, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій, депутати розглянули проект рішення Київської обласної ради «Про підтримку звернення Київської обласної ради VII скликання до Кабінету Мінстрів України та Генеральної прокуратури України щодо екологічної ситуації, яка склалася в м.Узин та прилеглих до міста сіл».

Ініціював дане звернення заступник голови Київської облради Микола Стариченко. За його словами, до нього неодноразово надходили листи від мешканців міста Узин та сіл Іванівка, Тарасівка, Мала Антонівка. Мешканці Київщини стурбовані екологічною ситуацією, яка виникає внаслідок роботи цеху по виробництву спирту ТДВ «Узинський цукровий комбінат».

З метою встановлення фактичних обставин роботи спиртового цеху ТДВ «Узинський цукровий комбінат», а також вивчення ступеню його впливу на екологічну безпеку в місті Узин, селах Іванівка, Тарасівка, Мала Антонівка Білоцерківського району, нещодавно була створена спільна робоча група з представників громадськості, депутатів Білоцерківської райради, Київської обласної ради, Держекоінспекції, департаменту екології та природних ресурсів КОДА, профільних спеціалістів та вчених. Робоча група провела перевірку роботи підприємства, поспілкувалася із мешканцями населених пунктів.

У процесі виробничої діяльності даного цеху було виявлено ряд чинників, що впливають на екологічну та санітарно-епідеміологічну ситуацію в місті.

«Зокрема, відбувається забруднення повітря сторонніми, різкими з високою інтенсивністю запахами, сажею та ризик попадання відходів виробництва через каскад водойм та струмків річки Рось», — йдеться у зверненні.

Тож члени постійної комісії з питань екології, водних ресурсів, природокористування, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій вирішили підтримати проект рішення та рекомендуватимуть Київській обласній раді звернутися до Кабінету Міністрів України та Генеральної прокуратури України з приводу ситуації, яка склалась навколо діяльності спиртового цеху.

При розгляді питання про затвердження Порядку здійснення самоврядного контролю за використанням і охороною земель та дотриманням умов спеціальних дозволів на користування надрами в Київській області, депутати вирішили відправити документ на доопрацювання.