— саме так охарактеризував збирання урожаю ранніх зернових культур у Білоцерківському районі Олександр Ільченко — начальник управління агропромислового розвитку на засіданні колегії, яка проходила 18 липня 2016 року під головуванням в.о.голови адміністрації Ю.Савчука. У роботі колегії взяв участь заступник голови Білоцерківської районної ради Анатолій Чичикало.

Продовжуючи свій виступ, Олександр Ільченко наголосив, що аграрії Білоцерківщини успішно завершили збирання ранніх зернових на площі 21,5 га. Валовий збір склав 113, 1 тис тонн при урожайності 52,7 га ц/га. Показники валового збору культур ранньої групи є одними із найкращих за останні роки. В порівнянні з минулорічними показниками, зібрано на 9, 5 тис.тонн більше збіжжя, урожайність зросла на 1,2 ц/га.

Керівник відзначив господарства, які внесли найвагомішу частку в районний валовий врожай: ТОВ АФ «Дім», ПОП АФ «Узинська» ДГ Селекційна станція та назвав лідерів по врожайності культур ранньої групи зернових: ТОВ «Острійківське», ТОВ «БІЛагротех», СФГ «КоЛоСок», СФГ ім.Щорса. Посадовець проінформував, що на даний час сільськогосподарські підприємства району ведуть роботи по заготівлі кормів, готують площі до сівби озимих культур під урожай 2017 року, проводиться збір культур пізньої групи-гречки, соняшника.

Начальник відділу освіти Оксана Кравченко доповіла про стан підготовки закладів освіти Білоцерківського району до нового 2016/2017 навчального року.

Вона зауважила, що нагальним питанням є оновлення змісту й форм надання дітям освітніх послуг. З цією метою в районі створено опорний навчальний заклад на базі Шкарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, продовжується робота з розширення мережі освітніх округів. Продовжать роботу Узинський та Маловільшанський освітні округи, розпочне діяльність Шкарівський освітній округ. Це сприятиме створенню оптимальніших умов для профільного навчання старшокласників, їх професійного самовизначення.

Готуючись до нового навчального року, заклади освіти в тісній співпраці з батьківською громадськістю, представниками місцевої влади, підприємствами – з усіма, хто  не байдужий до питань освітньої галузі, працювали над тим, аби після канікул дітей зустріли чисті, затишні класи, відремонтовані спортивні зали й  майданчики, облаштовані подвір’я з ошатними клумбами.

Встановлено, що станом на 17 серпня майже всі заклади освіти  готові до початку навчального року:  проведено поточні ремонти класних приміщень, спортзалів, коридорів, покрівлі, підготовлено харчоблоки. Зараз заклади завершують роботи по впорядкуванню  території.        

Із 16 дошкільних навчальних закладів 8 знаходяться в оперативному управлінні відділу освіти, 8 — у комунальній власності сільських (Шкарівської, Фурсівської, Озернянської) та Узинської міської рад. У них майже завершені заплановані заходи по підготовці дошкільних установ до роботи у новому навчальному році,  окрім: ДНЗ «Ромашка» (ремонт фасаду), ДНЗ «Малятко» Озернянської сільської ради (утеплення роздягальні), ДНЗ «Ясочка» Маловільшанської сільської ради (не завершено ремонт каналізаційної  системи), ДНЗ «Сніжинка» Фурсівської сільської ради ( ремонт каналізаційної  системи, ремонт дитячих туалетів (виділено 90 тис. грн.)).

Оксана Павлівна наголосила, що активно проводяться роботи з капітального ремонту в Озернянській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Яблунівському НВК, на що з обласного бюджету виділено майже 3 млн. грн.

У Яблунівському НВК дошкільне відділення переноситься до приміщення школи, що дасть можливість забезпечити необхідний температурний режим з одночасною економією коштів на опалення (100 тис. грн. на сезон).

У Шкарівській ЗОШ завершуються роботи по капітальному ремонту даху й облаштування гімнастичних залів, капітальному ремонту окремих класних кімнат. За підтримки сільських рад окремі школи мали змогу залучити спецкошти на проведення ремонтів загальною сумою 307тис.грн. Оксана Павлівна подякувала керівникам підприємств, які надали допомогу закладам освіти на загальну суму майже 340 тис.грн.

Крім того, вона відмітила, що у ряді шкіл встановлено 194 вікна при потребі заміни 663. Спільними зусиллями проведено поточних робіт у ЗНЗ на загальну суму 2 млн. 270 тис. 860 грн.  У цілому у 2016 році на підготовку закладів освіти до нового навчального року та їх функціонування в осінньо-зимовий період заплановано кошти в сумі  3281874 млн. грн., з них використано за поточний період 1560874,51 грн. (у тому числі на пальне – 522 тис.грн.). У 2015 році ця сума становила        1160810,04грн.

Начальник відділу наголосила, що відділ освіти, тендерний комітет оперативно спрацювали на підключення до системи електронних закупівель і на виконання доручення голови адміністрації активно включилися в проведення закупівель товарів і послуг за цією системою. Зокрема, за липень-серпень поточного року оголошено 35 процедур електронних закупівель, з них 18 завершилися успішно з укладенням договорів, 7 проводились повторно через відсутність учасників. У процесі., придбання цифрової лабораторії на суму 399 тис.грн. для Шкарівської ЗОШ, придбання спортивного обладнання для шкіл на 180 тис.грн.

Оксана Павлівна акцентувала увагу, що через дану систему вже закуплено шкільні меблі, комп’ютерну техніку, будівельні матеріали та ін, адже це дає певну економію коштів (загалом на закупівлях нам вдалося зекономити 148000). Але при закупівлі послуг на проведення ремонтних робіт втрачається  певний час. Тому при електронних закупівлях треба враховувати й певні ризики, особливо при поточних ремонтах шкільних автобусів у навчальний період.

Протягом весняно-літнього періоду проводилися роботи щодо впорядкування парку шкільних автобусів. Загалом на їх обслуговування виділено 132453,70 тис. грн. Зараз триває капітальний ремонт Макіївського автобуса (проведена процедура електронних закупівель на суму 113850 тис.грн. Пальним автобуси забезпечені.

Відділом освіти вирішується  питання щодо 100% забезпечення учнів 4, 7 класів підручниками.    Уживаються заходи з посилення безпеки дітей під час навчально-виховного процесу. Керівники закладів освіти вживають заходи, спрямовані на отримання правовстановлюючих документів на користування земельними ділянками.

У школах ведуться роботи й щодо підготовки систем опалення до нового опалювального сезону, на виконання яких передбачено 234 тис. грн. Розроблено ряд заходів, спрямованих на економію споживання газу в закладах освіти. До кінця поточного року планується провести утеплення фасадів ще в 2-х ЗНЗ (3 млн. грн. з державного і районного бюджетів).

О.Кравченко зауважила, що є проблема виготовлення проектної документації чи внесення змін до існуючих проектів газових котелень. Наразі розробляється відповідний план і пропозиції щодо фінансування.

Традиційно проблемним у районі залишається питання забезпечення умов для інформатизації освіти, потребують оновлення навчально-комп’ютерні  комплекси в багатьох закладах (Озернянська ЗОШ І-ІІІ ст., Яблунівський НВК, Макіївське НВО, Острійківська ЗОШ). У Сорокотязькому НВО, Биковогребельському НВО  вкрай необхідно встановити комп’ютери  з метою забезпечення умов для вивчення курсу інформатики в 2 – 9-х класах.

Оновлення й поповнення сучасними засобами навчання потребують профільні кабінети фізики, хімії, біології, особливо в закладах, які є базовими в Узинському, Маловільшанському освітніх  округах.

«Своєчасне вирішення цих та інших питань сприятиме покращенню умов для навчання і виховання школярів, що позитивно впливатиме і на підвищення ефективності навчально-виховного процесу, і на забезпечення рівного доступу до якісної освіти кожній дитині»,-завершуючи доповідь наголосила начальник відділу Оксана Павлівна.

На колегії заслухали Сергія Оленка-Острійківського сільського голову, який прозвітував про роботу сільської ради.

Про криміногенну ситуацію у Білоцерківському районі доповів начальник ВП ГУНП України в Київській області – Сергій Возненко. Про заходи в пожежонебезпечний період проінформував начальник Білоцерківського РВ ГУ ДСНС України у Київській області-Віктор Юрченко. Про стан проходження призову на строкову, контратну службу та навчання з резервістами доповів  т.в.о. військового комісара Білоцерківського ОМВК Олександр Ігнатенко.

По закінченню засідання колегії Ю.Савчук відповідним керівникам дав завдання та терміни їх виконання.

Усіх присутніх було запрошено на районні урочистості до Дня незалежності України, які будуть проходити 24 серпня в м.Узині.