Київська обласна рада в рамках програми з енергозбереження проводить комплекс заходів у навчальних закладах області, щоб забезпечити дітлахам теплі та комфортні умови навчання, а також заощаджувати бюджетні кошти на економії енергоресурсів. Про це повідомив заступник голови Київської обласної ради Микола Стариченко під час відвідування Білоцерківських освітніх закладів, де проводяться ряд робіт із питань енергозбереження. Так, на Озернянську та Яблунівську навчальні заклади з обласного бюджету виділено майже 3 млн. грн.

З робочим візитом на об`єктах шкіл побували Микола Стариченко, голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук, Озернянський сільський голова Юрій Дробович та Яблунівський сільський голова — Анатолій Савчук. Зауважу, ці школи вже переведені на альтернативні види опалення.

Із початком холодів, як ніколи, актуальне питання енергозбереження. За словами  Миколи Стариченка, серед запропонованих заходів, які втілюють у життя, – заміна дверей і вікон у школах на енергозберігаючі, удосконалення систем опалення, ремонт покрівель, утеплення стін та інші.

Директор Яблунівського освітнього закладу Олександр Микитюк провів присутніх по приміщенню школи. Саме зараз на об`єктах працює підрядна організація під керівництвом Івана Павленка. «Будівельники проводять капітальний ремонт будівлі з метою переведення дошкільного відділення в приміщення школи. Цей комплекс заходів дозволить заощаджувати протягом одного опалювального сезону більше 100 тис. грн», – наголосив директор школи.

Далі, посадовці відвідали Озернянську школу,  де  також проводяться  роботи по утепленню фасаду, даху, заміни вікон. Онопрієнко Юрій Васильович,  працює директором школи ще з 1987 року. Хоч школа у гарному стані, та все ж потребує сучасних технологій. Тож Юрій Васильович  провів  керівників не тільки по тим місцям, де проводяться ремонтні роботи, він показав функціональні парти, за якими вчаться учні 1-4 класів, і які так необхідні школярам для підтримки їхнього здоров`я. Директори шкіл подякували Миколі Анатолійовичу та Віталію Юрійовичу за підтримку та допомогу.

«Звісно, освіта — це відповідальна сфера, адже говоримо про виховання та навчання підрос­таючого покоління. І умови перебування дітей у закладах освіти мають бути комфортними. Питання енергозбереження повинно стати справою керівника, кожного учасника навчально-виховного процесу. Тут кінцевий результат залежить від педагогічного, учнівського колективу, технічного персоналу, щоб вийти на конкретні результати з економії електроенергії, тепла, води», — зауважив Микола Стариченко.

«Вважаю, що головним завданням  органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування району є створення передумов для стійкого соціально-економічного розвитку Білоцерківщини. Я вже не перший рік переймаюся питанням енергозбереження й це все для зростання якості життя мешканців нашого району, забезпечення необхідних умов для розвитку основних галузей соціальної сфери»,- наголосив очільник районної ради Віталій Гринчук.

«У рамках обласної програми розпочнуться роботи по капітальному ремонту в Потіївському та Скрибишівському будинках культури. За рахунок фонду  регіонального розвитку  з державного бюджету виділено 4,6 млн. грн на  будівництво дитячого садочку, що у Фурсах»,-додав голова районної ради.

 Під час робочої зустрічі Віталій Юрійович подякував керівництву та депутатському корпусу обласної ради за допомогу та підтримку Білоцерківському району.