Мабуть, усі українці знають, як виглядає будівля Верховної Ради України, проте далеко не всім доводилось бувати усередині.

За ініціативи та сприяння голови Білоцерківської районної ради Віталія Гринчука та депутата Верховної Ради України Борислава Розенблата спільними зусиллями відділу освіти райдержадміністрації було організовано екскурсійну поїздку для 45-ти лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів Білоцерківського району до Верховної Ради України.

Молодь мала унікальну можливість ознайомитися із роботою вищого законодавчого органу. Розпочалась екскурсія з холу першого поверху, де пройшло ознайомлення з історією будівництва приміщення.

З перших хвилин екскурсії будівля Верховної Ради України вражає своєю красою та величчю: вишукані кулуари, кришталеві люстри, розкішні килими та позолочений декор. І не дивно, адже сесійний будинок є не лише важливим центром політичного життя держави, а й величною архітектурною пам’яткою місцевого значення. З холу першого поверху перейшли до кулуарів другого (до речі, слово «кулуар» в перекладі з французької означає «коридор»). В кулуарах другого поверху навпроти центрального входу до сесійної зали розташовані місця для реєстрації народних депутатів України та забезпечення їх робочими матеріалами.  Ліворуч від сесійної зали вражає художнє полотно «Державотворення» (художник О.Г. Кулаков), на якому відображено момент прийняття Акту проголошення незалежності України, коли 350 депутатів проголосували за незалежність нашої країни. На картині автор масштабного твору — молодий київський художник Олексій Кулаков мовою образотворчого мистецтва увічнив найвизначніші етапи життя Української держави та її видатних синів. Поряд, під склом, знаходиться прапор України, внесений до сесійної зали 24 серпня 1991 року. В кабінеті голови Верховної Ради України розташована Галерея портретів голів Верховної Ради України.

Цікавим для учнів було побачити місце в кулуарах другого поверху, де народні обранці проводять інтерв’ю, брифінги та спілкуються з прессою.

Під час відвідування будинку Верховної Ради України найбільше емоцій, звичайно, викликала сесійна зала. Всім було цікаво на власні очі побачити місце Голови Верховної Ради України, ложу Президента України, ложу уряду, ложу для поважних гостей, інші ложі партеру для народних депутатів України.

Склалось враження, що народні депутати тільки-но вийшли на п’ятихвилинну перерву, адже на місцях залишились робочі документи після ранкового засідання.

Після екскурсії, учні разом з куратором Іриною Василенко, пройшлись по головним вулицям міста –  Хрещатику та по вулиці Грушевській, історичним місцям, пов’язаним з періодом Революції Гідності. Здавалось би вже нічого не нагадує ті дні, коли розгортались головні події в житті країни в той період, але в пам’яті кожного залишаться спогади та шана героям, які своїм життям виборювали краще життя для українського народу.

Загалом, екскурсія виявилась дуже цікавою та водночас пізнавальною. Адже організація таких поїздок формує в молодого покоління відчуття партріотизму та відповідальності, дає стимули для особистого розвитку та створення нової демократичної, патріотичної та незалежної української нації.