Хвиля обурення перспективою закриття сільських поштових відділень котиться Укра­їною. Тож, 15 березня відбулася, ініційована  головою Київської ОДА  Олександром Терещуком,  спільна нарада представників Білоцерківського,  Ставищанського, Рокитнянського, Володарського, Тетіївського, Сквирського, Таращанського районів із заступником ПАТ “Укрпошта” Йосипом Борнак та керівником Білоцерківського ЦПЗ № 7 КНД ПАТ «Укрпошта»  Майєю Цигрик.

Йосип Йосипович  уже не раз заявляв, що “Укрпошта” – збиткова, а щоб вивести її з такого стану, потрібно або підвищити тариф на доставку пенсій (бо, мовляв, така ситуація склалася передовсім тому, що цей тариф не переглядався аж із 2004 року), або надати пошті державну дотацію, або реалізувати антикризовий план – ­оптимізувати сільську мережу. Що значить “оптимізувати”, він пояснив прямо: “Треба ­закрити до декілька тисяч неприбуткових сільських відділень”.

«Ситуація на селі плачевна, говорить голова Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко. — Чимало листонош і завідувачів сільських відділень роботу вже втратили – звільнившись за власним бажанням, бо на ті мізерні ­зар­плати, що їх отримували, прожити не можна, а ті умови, в яких здебільшого доводиться їм працювати через жорстку економію коштів, не назвеш нормальними навіть із великою натяжкою. Якщо немає у селі пошти – немає де сплатити комунальні платежі, немає як вчасно отримати ­листи й газети, отримати пенсію. Тож, почалися великі проблеми в сільських мешканців».

А в.о. голови РДА Юрій Савчук навів конкретні цифри за останні три роки, де чітко відстежується, що організація  прибуткова.

Судіть самі: Щомісяця у сільських відділеннях приймають комунальні  платежі  і за прийом кожного з них пошта бере по 7 гривень. Плюс по 1,3 відсотка отримує “Укрпошта” від суми кожної доставленої нею пенсії.  А  там, де відділення розташовуються у будівлях сільських рад, за оренду приміщення поштовики платять симво­лічну 1 гривню в рік, тим самим суттєво економлячи свої видатки.  Й при цьому, мешканці села якісних ­послуг не отримують. А  керівництво “Укрпошти” каже, що й так мізерні зарплати працівників відділення треба ще більше урізати.

Радять пенсіонерам відкрити пенсійні банківські картки, але чи у кожному селі встановлено банкомати? У район   далеко не кожен може поїхати – бо серед людей похилого віку чимало немічних.

Ситуація, що склалася, ­неприпустима — звучало з вуст керівників районів. Вони акцентували увагу, що “Укрпошта” є державним підприємством, яке окрім всього виконує ще й соціальну функцію і не повинно бути так, що рядові працівники отримують жебрацькі зарплати, а ке­рівництво – захмарні про що свідчить декларація головного керівника «Укрпошти».

Ініційована нарада головою Київської ОДА  не принесла жодного результату, носила неконструктивний характер, скарги і пропозиції голів райдержадміністрацій, районних, місцевих рад не були почуті, а факти і аргументи, наведені учасниками наради, були проігноровані.

Жодної пропозиції щодо покращення роботи поштових відділень і покращення умов праці та гідного рівня оплати працівників відділень запропоновано не було.

Та соціальна напруга, яка є зараз у кожному­ селі через перспективу закриття поштових відділень, та вже й через теперішню ситуацію з їхньою роботою, є оцінкою роботи нашого уряду, керівництва району.

Тож, не гаючи часу, очільники  районів та місцевих рад об’єд­нали свої підписи під  письмовим зверненням до голови КОДА Олександра Терещука з проханням особисто  втрутитися у ситуацію  для її позитивного вирішення.

Керівництво районів  мають надію, що спільними зусиллями існуючу мережу вдасться зберегти.