Нові шафи та стільці голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук спільно з головним лікарем  КЗ «Білоцерківський районний центр первинної медико -санітарної допомоги»  Іваном Ровенком передали медичним закладам Узинської зони.

15 листопада керівники  вирушили в робочу поїздку по медичним амбулаторіям та ФАПам Білоцерківського району.

Нині ж районна рада виділила з бюджету 160 тисяч гривень для придбання меблів та 250 тисяч гривень на купівлю необхідного медичного обладнання та комп`ютерної техніки у заклади медицини.

«Сьогодні ми передали стільці та шафи в медичні заклади сіл Васильова, Макіївки, Йосипівки, Красного, Іванівки, Михайлівки, Тарасівки, Людвинівки, Олійникової Слободи, Храпачів, Вербового, Скребишів. Потреба в нових меблях залишається», — розповідає голова ради,  — нині є ряд прохань від медичних закладів. Днями меблі будуть розвезені по всім медичним закладам, які їх потребують. Крім цього, медичні заклади отримають засоби гігієни, білизну, медикаменти, холодильники. До кінця року Узинська амбулаторія отримає спец автомобіль».

За словами Віталія Юрійовича, на Білоцерківщині реалізовано низку проектів соціально — ­економічного розвитку, які є не лише бажаними, а, нерідко, й життєво необхідними. «Ми виокремили стратегічні цілі: якість життя людини, збереження та розвиток сільських територій, – розповідає  голова ради. – Це те, чим ми керуємося у своїй роботі. На сьогодні нам удалося втілити в життя частину запланованих проектів. Найбільш важливими з них, на мою думку, є капітальні ремонти установ медичних, освітньо-культурних закладів, також провели капітальні ремонти дорожнього покриття окремих вулиць.

Що стосується медицини, то нині жоден інший район області не може похвалитися такою кількістю капітально відремонтованих ФАПів та амбулаторій. Цим по праву пишаються на Білоцерківщині», — продовжив В.Гринчук.

«Протягом багатьох років на стан закладів медицини на селі, відверто кажучи, зверталося мало уваги, — розповідає головний лікар КЗ «Білоцерківський районний центр первинної медико — санітарної допомоги»  Іван Ровенко. —  Кошти виділялися лише на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, а також на заробітну плату персоналу. Звідси й маємо, що капітальні ремонти в наших закладах проводилися вже дуже давно. Про те, що матеріально-­технічне забезпечення та обладнання закладів потребує оновлення до вимог сучасного лікувально­-діагностичного процессу — це факт.

Наразі залишається відкритим питання забезпечення кадрового потенціалу. Нині є вакантні місця й для того, щоб лікарі прийшли працювати у село, вирішується питання забезпечення їх житлом. Лише комфортні умови праці, гідна заробітна плата, забезпеченість житлом, наші щирі й привітні люди стануть неабиякими перевагами при виборі місця роботи лікарів».

«Житель села чи селища нічим не відрізняється від містянина, йому теж потрібно отримати кваліфіковану медичну допомогу, дати якісну освіту своїм дітям, жити у затишному населеному пункті, вулиці якого освітлені, а дорожнє покриття рівне й без ям. Саме над цими проблемами ми і працюємо», — резюмував робочу поїздку голова ради.