Лідери ГО «Рада матерів та дружин учасників АТО» в особі голови організації Олени Лісовенко та її заступника Людмили Люльчук стали членами ініціативної групи, яка звернулася до президента України Петра Порошенка з  пропозицією розглянути концепцію створення Меморіального комплексу учасникам війни з Росією, яка розпочалася у 2014 році.

«Меморіал має стати територією життя та пам`яті українських воїнів»- акцентує  Андрій Янченко «ВИСОТА» — капітан збройних сил України, комбат 25 окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь», нині радник голови Київської ОДА  — ініціатор проекту. Проект підтримали 28 громадських організацій.

Президент України Петро Порошенко зустрівся з ініціативною групою. Дуже символічно, що зустріч проходила 8 травня під час відкриття фотовиставки «Четверте покоління».

«Для всього українського суспільства і для мене особисто як Верховного Головнокомандувач загибель кожного українського військового – біль і невиправна втрата. Подвиг наших звитяжців, які боронять українську землю від російського агресора, буде жити завжди. Для його увічнення я свого часу і підписав указ про створення Меморіалу українських героїв.

Уся територія, де розміщуватиметься, зокрема, Національний музей історії України у Другій світовій війні, а також майбутній Меморіальний комплекс учасникам антитерористичної операції, має стати єдиним Меморіалом українських героїв

Вважаю, кращої історичної локації для розташування Меморіалу, ніж ці високі пагорби правого берега Дніпра, — годі й шукати. Це місце традиційно відвідують сотні тисяч людей, і стежка сюди не заросте ніколи. Можете вважати, що відповідне політичне рішення вже прийняте»,-президент України Петро Порошенко.