Якби світ весь час дивився в душу істини ласкавими  очима матері, якби все, що ми зустрічаємо  на своєму життєвому шляху було таким добрим і лагідним, як вона,  в світі не було б ні горя, ні трагедій, ні воєн.

Свято Матері,  яке організовано громадською організацією «Рада матерів та дружин учасників АТО», є тими чистим джерелом, з якого людина живиться від першого свого подиху й  до останніх днів життя.

Складний нині час доводиться переживати кожному з нас  та  надскладний він для матерів, дружин, наречених, сестер, донечок тих, кого доводиться чекати, хто  воює за мирне блакитне небо над полем стиглої пшениці, за дитячий сміх, за тисячі щасливих людей. Ось тоді  починаєш усвідомлювати і цінувати, що живеш тут повноцінним життям, тільки дякуючи тим, хто зі зброєю в руках стоїть на сторожі твого мирного сьогодення.

Дуже важко втрачати дорогу людину, яка полинула у вічність, лишивши про себе пам’ять.

Зал потопає у квітах, як дань величності матерям і героям.  Зворушливо звучить пісня «Плине кача» у виконанні вокального ансамблю БНАУ. Сліз не стримати. Учасники заходу хвилиною мовчання вшановують  пам’ять  Героїв, полеглих за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Жінки  роблять добро від щирого серця, а добрі справи не мають меж. На сцену вийшли матері та дружини наших бійців. Це Олена Лісовенко, одна з перших благословила свою дитину на захист Вітчизни, а сама зуміла   об’єднати їх, дружин, наречених, сестер та доньок бійців, які воюють та воювали у складі Збройних сил України.

Квітами зустріли кадети солдатських матерів. Для них звучали щирі слова подяки за незламну силу духу, материнську мудрість та віру. І хоч гірко плаче душа, кожна з них розуміє – так треба, бо тільки вони, їх найрідніші синочки можуть сьогодні врятувати майбутнє країни, від них залежить доля нашого  народу, наше з вами майбутнє.

Із щирими словами подяки за синів до солдатських матерів та дружин звернулися  — перший заступник голови  Київської обласної державної адміністрації  Олександр Савченко, депутати Київської обласної ради, заступник голови обласної ради Микола Стариченко та ректор БНАУ, академік Національної академії аграрних наук  Анатолій Даниленко, голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук, голова райдержадміністрації Геннадій Джегур.

Вони побажали усім присутнім щастя, миру, благополуччя у нашій країні та наголосили, що найкращі дні для наших матерів – це дні, коли щасливі їхні діти.

Микола Стариченко презентував відкриття фото проекту PROMKА про події на промзоні містечка Авдіївки та його захисників. Це серія чорно-білих фотографій та палароїдних знімків про українських героїв, котрі щодня в нелюдських умовах, під постійними обстрілами виконують свій обов`язок із оборони української державності. Кадри були зняті протягом жовтня-листопада 2016 року. Напередодні свята у холі БНАУ усі присутні мали можливість переглянути фото виставку.

А Людмила Люльчук сповістила, що благодійна допомога університету прифронтовим територіям набуває нового змісту. Анатолій Даниленко, відчуваючи жагу до рідного українського, запропонував встановити у місті Мар`їнка пам’ятник Великому Кобзареві. Скільки сил, енергії і коштів було витрачено особисто Анатолієм Степановичем. Відкриття пам’ятника не випадково  збіглося в часі зі святом української вишиванки.

Зворушливо зі словом Божим до всіх присутніх звернулися Настоятель храму Покрови Божої Матері отець Микола Гопайнич, протиієрей храму святого Іллі отець Димитрій, отець Андрій. Духовні служителі неодноразово були в зоні АТО, вони через молитву та любов до Бога піднімали моральний та патріотичний дух українського воїнства. А на святі вручали матерям героїв — подяки та ікони.

Спогадами ділилися командир легендарної  72 омбр полковник Андрій Соколов,  заступник командира 72 бригади, підполковник Олександр Самарський, комбат 25 батальйону «Київська Русь»  Андрій Янченко, командир роти розвідки 11-го ТРО, голова Кагарлицької РДА Віктор Коляда, прес-секретар 72-ї омбр Олена Мокринчук. У їх словах звучала щира дяка матерям за те, що виховали синів-патріотів. Учасники заходу з цікавістю слухали розповіді наших  гостей про неспокійні солдатські будні,  щирими молитвами просили Матінку Божу захистити від ворожої кулі всіх наших воїнів і дати сили і здоров’я їхнім матерям.

 Вітали матерів та дружин  редактор бригадного військового  вісника «Знамено перемоги» письменник Анатолій Гай та його дружина Галина. Командирам вони вручили книги про військові події в АТО.

Своїм  співом та таночками радували присутніх дітки учасників АТО, хореографічний ансамбль «Карамель»,  вокальний ансамбль БНАУ, Вячеслав  Бичек.

Величною піснею «Україна – це ми!» завершилась  зустріч. А делегації з корзинами квітів пішою ходою прямували до пам’ятного знаку Героям  Небесної Сотні, вшановують  пам’ять  визволителів.

Зауважу, свято проходило за ініціативи, сприяння та підтримки заступника голови  Київської обласної ради Миколи Стариченка, ректора університету, депутата обласної ради Анатолія Даниленка, голови районної ради Віталія Гринчука. Представниці Ради матерів та дружин учасників АТО  на чолі з Оленою Лісовенко та Людмилою Люльчук –  організатори святкового дійства.