Підписання контактною групою «формули Штайнмайера» — це технічний крок для переходу в Нормандський формат. Про це заявив голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

Зазначимо, сьогодні президент України Володимир Зеленський зустрівся з головами фракцій Верховної ради через обговорення підписання «формули Штайнмайера».

«Це просто технічний крок для того, щоб перейти в Нормандський формат. Ми не в нормандської форматі, ми в Мінському форматі. Після того формату, багато невизначеностей. У суспільства буде багато можливостей, протестувати, висловитися, працювати в комітетах. Зараз ще закону немає», — повідомив Арахамія.

За словами голови фракції «Слуга народу», ніякої «зради» в укладеній угоді немає.

«Я хочу запевнити, що немає навіть натяку на якісь капітуляції і порушення інтересів України. На жаль, є закрита частина переговорів. Я не можу комунікувати все суспільство. Пам’ятаєте, як це було з обміном полонених. Це все таке ж. Зараз я можу гарантувати, що все нормально. Ми всі з проукраїнською позицією», — додав Арахамія.

Саме з цього приводу зібралися депутати, працівники державних установ, апарату районної ради на чолі з головою райради Володимиром Шевчеком та в.о.голови райдержадміністрації Юрієм Савчуком. Присутні обговорили дане питання та висловили свою думку, а саме:

1. Звертаємося до представників усіх політичних сил, усіх громадян, проявити мудрість та витримку, дослухатися до слів Президента, який наголосив, що «єдиний можливий шлях припинення протистояння – це шлях примирення і порозуміння”.  Тож будьмо справжніми патріотами своєї країни.

2.Донбас-це Україна. Відкривають можливість активнішого пошуку шляхів мирного врегулювання на Донбасі — але тільки за умов дотримання територіальної цілісності України.

3.Ми обрали парламент країни — майбутнє України. Переконані, що вибір українського народу — правильний.  Країна повинна йти шляхом цивілізованого, демократичного, європейського розвитку. Влада зробила все для того, щоб захистити виборчі права громадян і забезпечити їх вільне волевиявлення. Ми за демократичні вибори на Донбасі, демонструючи відкритість та чіткі дії у межах закону, підтримуючи конституційний порядок та вектор руху держави, заданий Президентом.