14 жовтня в Узині Білоцерківського району відбувся Всеукраїнський турнір з греко-римської  боротьби серед юнаків та юніорів, пам’яті нашого земляка, льотчика-космонавта Поповича Павла Романовича, який організовано та проведено Федерацією спортивних видів боротьби  за сприяння голови Білоцерківської районної ради Гринчука Віталія Юрійовича.

Віталій Гринчук: «Я добре усвідомлюю, що нині інвестиції треба вкладати в молодь, їх здоров`я та розвиток. В організацію та проведення сьогоднішнього турніру я вложив свої кошти й закликаю представників бізнесу слідувати моєму прикладу. Хочу щиро подякувати бізнесменам Віталію Лучко та Андрію Письменному, які до цього долучалисяся й підтримували проведення турнірів на Білоцерківщині.

За ініціативи депутатів районної ради був придбаний борцовський килим, тож змагання проводяться за новими стандартами, це ще один  крок у плані розвитку  спорту в нашому районі. Ми завжди підтримуємо змагання з греко-римської боротьби. Ці турніри дають нам надію і впевненість, що ми і далі будемо розвивати спорт.

Лише за цей рік ми провели суттєве оновлення спортивної бази закладів освіти. Вже проведено комплексні роботи з ремонту 4 спортивних залів (Узинська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Узинська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Озернянська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Пилипчаснький НВК). Завершуються капітальні роботи ще в спортзалах 4 загально-освітніх закладів (Поправське НВО, Терезинське НВО, Узинська ЗОШ №5, Піщанське НВО). До кінця року планується облаштування тренажерної зали в Узинській ЗОШ №1, ремонт спортивної зали із заміною вікон в Узинській ЗОШ №5, придбання електронного тиру для Узинської гімназії.

Горжусь тим, що став безпосередньо ініціатором цих справ.

Я впевнений, що Узин повинен стати містом спорту. Адже це місто перспектив та розвитку. Невідкладним і першочерговим завданням повинна стати реконструкція басейного комплексу, який знаходиться поруч ЗОШ №1.

Спорт в Узині необхідно розвивати, він повинен бути доступним. Тут є потужні спортивні традиції і великі спортивні амбіції. Те, що у нас зібралися представники й інших регіонів, підкреслює, що греко-римська боротьба в Узині має досить потужний представницький вигляд. А завдання громади — щоб якомога більше хлопців і дівчат йшли в спорт. І я впевнений, що такі турніри стимулюють до цього. А завдання бізнесу та влади — підтримати добрі починання».

Віталій Юрійович відзначив, що турнір пройшов на високому організаційному рівні. За головні призи змагалися кращі з кращих спортсменів м.Узина, с.Шкарівки Білоцерківського району,  мМ.Біла Церква, Києва, Миронівки та Таращі. Приймали участь у турнірі вихованці тренерів В. Лозового, І. Ломтадзе, Г. Житовоза, Д. Панасюка. Тренери  віддають всі свої сили, щоб виховати  чемпіонів.

Щирими оплесками вітали учасників змагань. Вони зуміли продемонструвати високу майстерність та жагу до перемоги й цілком закономірно переможцями турніру стали — Роман Грушовий (у в/к 42) м. Узин та його брат Данило Грушовий (у в/к 85) , він вже є чемпіон України з греко-римської боротьби. Ці хлопці-вихованці тренера Іраклія Ломтадзе.

Турнір пам’яті нашого земляка, льотчика-космонавта Павла Поповича проводиться саме на його рідній землі, в Узині. Двічі Герой Радянського Союзу, льотчик-космонавт Павло Романович Попович мав перші розряди за десятьма видами спорту. При житті він завжди приїжджав на відкриття турнірів та спортивних заходів.

Вітаємо переможців з успіхом і бажаємо не зупинятися на досягнутому, а невпинно рухатися вперед. На даний час хлопці інтенсивно тренуються та готуються до нових стартів.

Заняття спортом будь — якого виду повинні  міцно ввійти в повсякденний  побут кожного з нас, якщо ми хочемо зберегти працездатність та здоров’я, проживати повноцінне і радісне життя.