Вже традиційно на Покрову Пресвятої Богородиці в селі Мазепинці Білоцерківського району громада відзначила День українського козацтва та День Захисника України. Це природно, адже Покрова була одним з найголовніших свят запорізьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.

13 жовтня в Мазепинцях, біля  Меморіального комплексу парку козацької слави зібралися люди, погода імпонувала святу, світило сонечко й панував піднесений настрій.

Усіх присутніх привітали голова райдержадміністрації Людмила Мерзлюк, заступник голови Білоцерківської районної ради Анатолій Чичикало, Дроздівський сільський голова Галина Морська. Вони згадали давні джерела, що знаменують зародження свята. Це свято об’єднує весь український народ — День українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці і День захисника України.

Тож, керівники району бажали  всім жителям Білоцерківщини миру, гарного настрою і розуміння того, що Україна — це назавжди, а ми, її мешканці, завжди будемо разом.

Учасники урочистостей поклали корзини з квітами до підніжжя пам’ятника Івану Степановичу Мазепі та  прямували до Поклонного хреста, вшановуючи пам’ять славетного земляка.

До речі, пам’ятник гетьману в Мазепинцях – перший в Україні та Європі. Ініціатором, натхненником та спонсором встановлення пам’ятника Мазепі у його родовому селі став відомий український меценат, американець українського походження Мар’ян Коць. Встановлювали монумент за участі Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого. Автор проекту пам’ятника – скульптор Євген Горбань.

На п’єдесталі пам’ятника викарбувані роки правління гетьмана (1687-1709) та рядки з однієї із дум Івана Мазепи: «А за віру хоч умріте і вольностей бороніте». Навколо посаджений невеликий ялиновий парк. А сам постамент обрамлений кущами калини, які в осінні дні особливо привабливі.

14 жовтня відбудеться святкове богослужіння, яке відправить настоятель храму отець Андрій Банах. Учасники богослужіння помоляться за упокій душі одного з найвеличніших державних діячів України Івана Мазепи.

Ось так згадували «велику історію маленького села» і відзначали Покрову, День козацтва та День захисника України.

Любіть Україну, бо це наша Батьківщина. Бережіть нашу історію, бо це наше минуле й майбутнє, будьте щасливі й здорові, живіть в мирі і злагоді на довгі-довгі роки!