Вже традиційно на Покрову Пресвятої Богородиці в селі Мазепинці Білоцерківського району громада відзначила День українського козацтва та День Захисника України. Це природно, адже Покрова була одним з найголовніших свят запорізьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.

11 жовтня в Мазепинцях, біля  Меморіального комплексу парку козацької слави зібралися люди, хоч і було прохолодно, та все ж панував піднесений настрій.

Усіх присутніх привітали голова Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко, в.о.голови райдержадміністрації Юрій Савчук, настоятель храму отець Андрій Банах. Вони згадали давні джерела, що знаменують зародження свята.

Як зазначив голова районної ради Володимир Шевченко, це свято об’єднує весь український народ.

«Ми відзначаємо три свята — День українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці і День захисника України. Вони настільки близькі між собою, що практично об’єднують весь український народ. Тому ми бажаємо Україні — миру, а українським сім’ям — благополуччя, спокою, українським синам і дочкам — здоров’я, міцності духу, патріотизму. Все це об’єднує сьогоднішній день. Бажаю всім жителям Білоцерківщини миру, гарного настрою і розуміння того, що Україна — це назавжди, а ми, її мешканці, завжди будемо разом», — зазначив голова.

Символічно, що до пам’ятника Мазепі з квітами в руках прийшла молодь. Є спадковість поколінь! Будуть збережені традиції.

Учасники урочистостей поклали вінки та квіти до підніжжя пам’ятника Івану Степановичу Мазепі.

До речі, пам’ятник гетьману в Мазепинцях – перший в Україні та Європі. Ініціатором, натхненником та спонсором встановлення пам’ятника Мазепі у його родовому селі став відомий український меценат, американець українського походження Мар’ян Коць. Встановлювали монумент за участі Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого. Автор проекту пам’ятника – скульптор Євген Горбань.

На п’єдесталі пам’ятника викарбувані роки правління гетьмана (1687-1709) та рядки з однієї із дум Івана Мазепи: «А за віру хоч умріте і вольностей бороніте». Навколо посаджений невеликий ялиновий парк. А сам постамент обрамлений кущами калини, які в осінні дні особливо привабливі.

14 жовтня відбудеться святкове богослужіння, яке відправить настоятель храму отець Андрій Банах. Учасники богослужіння помоляться за упокій душі одного з найвеличніших державних діячів України Івана Мазепи.

Цього ж дня у залі Білоцерківської районної ради відбувся святковий концерт. Захисникам України різних років вручено Почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради.

Ось так згадували «велику історію маленького села» і відзначали Покрову, День козацтва та День захисника України.

Любіть Україну, бо це наша Батьківщина. Бережіть нашу історію, бо це наше минуле й майбутнє, будьте щасливі й здорові, живіть в мирі й злагоді на довгі-довгі роки!