В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них – 14 грудня, коли в Україні традиційно вшановують ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли приборкати страшну трагедію ХХ століття.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Україні відзначають щорічно 14 грудня, згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 р. № 945/2006.

14 грудня за участю заступника голови Білоцерківської районної ради Анатолія Чичикала відбувся районний захід з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Учасники заходу вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів Білоцерківщини та з почуттям глибокої вдячності і поваги вклонились тим, хто продовжує свій життєвий шлях.

Анатолій Чичикало у своєму виступі наголосив: «Чорнобиль — це наше національне лихо. Побороти його ми зможемо ще не за рік чи два. Але святий обов’язок прийдешніх поколінь — завжди схилитись у поклоні перед тими, хто віддав своє життя в горнилі боротьби з цією стихією і доброму людському відношенні до тих, хто втратив своє здоров’я внаслідок аварії на атомній станції». Водночас, Г.Джегур та А.Чичикало запевнили, що кожне питання буде почуте, на кожну проблему буде відреаговано, жоден чорнобилець, жоден ліквідатор аварії на ЧАЕС не залишиться без уваги.

Голова Білоцерківської РДА Геннадій Джегур та заступник голови Білоцерківської районної ради Анатолій Чичикало за багаторічну сумлінну працю, мужність і самовідданість, виявлені під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, активну громадську позицію та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нагородили почесними грамотами ліквідаторів району. Нагороди учасники зібрання отримали також і від  народного депутата України Віталія Гудзенка, голови БФ «Фортеця» Олександра Ференця.

Чорнобильська трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонам українців, її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів «дотлівають» у різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у вічність. Щиросердно дякуємо чорнобильцям за їхній подвиг, бажаємо здоров’я, благополуччя та довгих років життя!