Івана Купала – традиційне релігійне свято. Ігри, танці, стрибки через багаття, небезпечні, але захоплюючі, прадавня легенда про цвіт папороті, який, за переказами, можна знайти в ніч із 6 на 7 липня… І досі святкують цей день на Білоцерківщині.

Жителі сіл Василів, Потіївки, Трушок, Гайка саме цього дня влаштували свято, гучно, весело і дружно відзначали Івана Купала. Цього дня голова районної ради Віталій Гринчук прагнув відвідати кожне село, привітати їх жителів, які зібралися на святкування. Про День села тут говорять як про найсердечнішу урочистість, адже села для всіх їх жителів є тим місцем, що дає змогу черпати сили, зцілює душу, серце і розум, дарує відраду очам.

ПотіївкаЩирою посмішкою та запашним короваєм зустрічала шанованих гостей кожна громада. Жителі сіл отримували вітання від депутата Верховної Ради України Віталія Гудзенка, заступника голови Білоцерківської районної ради Анатолія Чичикала, в.о.голови райдержадміністрації Юрія Савчука, керуючого справами апарату районної ради Володимира Шевченка, священнослужителів. У своїх вітаннях вони наголошували, що краяни – надзвичайно працьовиті люди, адже щоденно роблять вагомий внесок у розвиток як рідного села, так і Білоцерківщини в цілому.

с.ПотіївкаСлавна Білоцерківська земля має великі можливості, і кожен житель цієї землі зробить все від нього залежне, щоб вона була квітучою і щасливою на довгі віки. Вони дякували громадам за проявлений патріотизм та турботу про українських військових  наголошуючи, що єдність народу та армії дасть змогу здобути перемогу. Відзначили роботу сільських голів: Василівського — Івана Онищенка, Потіївського — Ольгу Бурлаку, Трушківського — Тетяну Глуховенко, Вільнотарасівського — Ольгу Костину зауваживши, що ряд проблем, які виникають у їх жителів, вони вправно вирішують. У знак шани та поваги подяки та грошові винагороди вручали заслуженим представникам громад, які беруть активну участь у функціонуванні школи, ФАПу, пошти, поліпшенні благоустрою тощо, дякували бійцям, які захищали нашу Україну в зоні АТО.

Традиційні віншування були й на честь подружніх пар, які відсвяткували срібне та золоте весілля; вітали також молодят, які побралися в цьому році. Вітання отримали іменинники, ювіляри, родини, які саме цього року поповнилися дітками.

Жителі сіл живуть, працюють, розвиваються, підтримують прадавні звичаї й традиції, однією з яких, власне, є святкування свята Івана Купали.

Окрасою вечора стали народні пісні у виконанні учасників народних фольклорних ансамблів. Своїми виступами радували й юні таланти, які підготували власні вірші, пісні й запальні танці. Відбулися тут народні купальські гуляння та обряди, які особливо полюбляє молодь, адже свято села  відзначають на Івана Купала. Дай Боже, щоб саме таким видався для сіл Васильова, Потіївки, Гайка, Трушок та й усієї Білоцерківщини увесь рік – мирним, успішним, веселим та яскравим.