4 липня голова Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко взяв участь у засіданні колегії райдержадміністрації, яка проходила під головуванням в.о.голови Білоцерківської районної державної адміністрації Юрія Савчука. Участь у засіданні взяли члени колегії, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, окремих територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, голови місцевих рад, керівники окремих підприємств, установ, організацій району, представники ЗМІ.

Перед початком роботи колегії Юрій Савчук та Володимир Шевченко вручили Почесну грамоту Київської обласної державної адміністрації завідувачу сектору з питань цивільного захисту Юрію Клочку з нагоди Дня Конституції та Подяку Київської обласної державної адміністрації начальнику загального відділу Альоні Максимченко з нагоди Дня державної служби.

В ході засідання проаналізовано стан підготовки об’єктів соціально-культурного призначення до роботи в осінньо-зимовий період 2019/20 року, хід ремонту комунальних доріг населених пунктів району, стан підготовки господарств району до збирання ранньої групи зернових та зернобобових культур урожаю 2019 року, підвели підсумки 2018/19 навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах Білоцерківського району та підготовку закладів освіти до нового 2019/20 навчального року.

Із доповіді  начальника відділу житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації Михайла Пасєки, зрозуміло, що  підготовка до осінньо-зимового опалювального сезону вже розпочата, відповідні заходи проводяться по всіх закладах соціальної сфери. Головне питання – провести вчасно розрахунки за спожиті енергоносії та отримати ліміти на газ до початку опалювального сезону. За рахунок бюджетів різних рівнів заплановано провести утеплення та ремонти в закладах культури, освіти та медицини, там де є така необхідність.

Емоційно голови місцевих рад задавали питання щодо ремонту доріг. Адже всі села мають цю проблему, а тому стан ремонту доріг місцевого значення залишає бажати кращого. Начальник відділу житлово-комунального господарства наголосив, що Білоцерківським шляхово-експлуатаційним управлінням на початок липня здійснено ямковий ремонт на площі 5,5 м.кв. при потребі в п’ять разів більше. Невідкладного ремонту потребують дороги в селах Яблунівка, Пилипча, Дрозди. Всі знають і розуміють, що величезних проблем додає великогабаритний транспорт, який через села району рухається в бік Одеської траси. І так, це питання вирішити до кінця ніхто не спромігся.

Колегією адміністрації прийнято рішення в черговий раз запросити керівника ТОВ «Білоцерківське шляхово-експлуатаційне управління» на засідання 33 сесії Білоцерківської районної ради , яка відбудеться 19 липня, та прозвітувати про стан ремонту доріг. Доповісти про попередні обіцянки та їх реалізація.

Присутні неоднозначно сприйняли й питання оптимізації навчальних закладів району. Зокрема, голови місцевих рад звернулися з проханням до керівництва району та керівника районного відділу освіти не закривати малокомплектні школи, з метою збереження молоді на селі. В свою чергу, Вікторія Бабенко пояснила, що  метою оптимізації є створення школярам належних умов для навчання. Учні повинні отримувати якісну освіту в школі, а у нашому районі на 41 учня приходиться 21 педагог, крім того. Крім того, утримання одного учня за рік становить 29 тисяч грн, це досить високий показник на Київщині. Ці болючі питання детальніше  будуть розглянуті під час сесії районної ради.

Що стосується жнивної кампанії, то ряд господарств вже приступили до обмолоту озимих культур та гороху. Перші обмолочені гектари дають надію, що цьогорічний урожай буде не меншим ніж торішній. На полі готові працювати 132 комбайни різних марок, навантаження на один комбайн становить 180 га. Найкращий стан техніки мають ТДВ «Терезине», ПОП АФ «Узинська», СФГ «Лад», СФГ «Колосок».

Окремо наголошено на необхідності дотримання правил протипожежної безпеки під час збиральних робіт. Це стосується, в першу чергу, обкосів полів та встановлення відповідних попереджувальних табличок. Крім того, потрібно привести у відповідність вимогам протипожежної безпеки засоби пожежогасіння (вогнегасники, іскрогасники, протипожежні щити та ін.) та обладнати відповідні безпечні місця для паління.

З усіх розглянутих питань прийняті рішення колегії та будуть прийняті розпорядження голови райдержадміністрації.