На пленарному засіданні тридцять першої сесії Білоцерківської районної ради VІІ скликання, що відбулася 12 квітня під головуванням Володимира Шевченка,  заступник начальника управління фінансів Білоцерківської райдержадміністрації Людмила Мерзлюк представила на розгляд депутатів  пропозиції райдержадміністрації про внесення змін до рішення двадцять сьомої сесії районної ради сьомого скликання від 18 грудня 2018 року «Про районний бюджет Білоцерківського району на 2019 рік».

Посадовець наголосила, (пояснювальну записку представляю повністю), що за рахунок перевиконання доходної частини районного бюджету за 3 місяці 2019 року збільшити доходи і видатки на суму  3421,45 тис. грн., в тому числі:

—         заробітна плата з нарахуваннями –1857,97 тис, грн.,

—         проведення заходу «Джура» – 85,0 тис. грн.,

—         оплата електроенергії – 3,5 тис. грн.,

—         оплата водопостачання та водовідведення – 0,24 тис.грн.;

—         оплата теплопостачання – 13,6 тис.грн.;

—         поточні трансферти органам державного управління – 20,0 тис. грн.,

—          оплата за відрядження – 40,14 тис. грн.,

—          медикаменти – 215,0 тис. грн.,

—          оплата послуг (крім комунальних) – 206,0 тис. грн.,

—          придбання матеріальних цінностей – 401,0 тис. грн.,

—         передача коштів до спеціального фонду – 579,0 тис. грн..

                        1.1. по відділу освіти – на 1794,2 тис. грн., в тому числі:

     —  оплата за відрядження – 40,14 тис. грн.,

     —  придбання матеріальних цінностей – 321,0 тис. грн.,

     —  проведення заходу «Джура» – 85,0 тис. грн.,

     —  оплата електроенергії – 3,5 тис. грн.,

—         оплата водопостачання та водовідведення – 0,24 тис.грн.;

—         оплата теплопостачання – 13,6 тис.грн.;

—         оплата послуг (крім комунальних) – 206,0 тис. грн.,

—         заробітна плата з нарахуваннями –1124,72 тис, грн.,

        1.2. по КНП „Центр первинної медико-санітарної допомоги Білоцерківського району ” – 885,0 тис. грн., в тому числі:

— заробітна плата та нарахування на оплату праці працівників ФАПів– 590,0 тис. грн.;

— придбання матеріальних цінностей (жалюзі на вікна та ваги для дорослих для АЗПСМ с. Озерна)- 80,0 тис.грн;

— придбання медикаменти для невідкладної допомоги, вакцини (Туберкулін), бактерицидні лампи,  освітлювач безтіньовий переносний, спірометр, небулайзер та інше медичне обладнання в тому числі  для АЗПСМ с. Озерна — 215,0 тис.грн.

       1.3. по Білоцерківському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді — 143,25 тис.грн. (заробітна плата та нарахування на оплату праці працівників)

       1.4.  Надати додаткову дотацію Глушківській сільській раді в розмірі 20,0 тис. грн. на придбання музичної апаратури для сільського клубу.

         2. Збільшити доходи і видатки районного бюджету за рахунок іншої субвенції в сумі   125,0 тис. грн., переданої органами місцевого самоврядування, а саме:

— Храпачівскою сільською радою – 10,0 тис. грн.,

— Маловільшанською сільською радою – 115,0 тис.грн.

          2.1. по відділу освіти  на харчування учнів 90,0 тис. грн., в тому числі:

— Храпачівскою сільською радою – 10,0 тис. грн.,

— Маловільшанською сільською радою – 80,0 тис.грн.

          2.2. по КНП „ Центр первинної медико-санітарної допомоги Білоцерківського району ”   Маловільшанською сільською радою  в розмірі 20,0 тис. грн. на заробітну плату працівникам ФАПу.,

          2.3. по трудовому архіву Маловільшанською сільською радою  в розмірі 15,0 тис. грн. на заробітну плату працівникам.

             3. Передати із загального фонду до бюджету розвитку  спеціального фонду районного бюджету за рахунок перевиконання доходної частини районного бюджету за 3 місяці 201 року 579,0 тис. грн.

Спеціальний фонд

            4. За рахунок передачі із загального фонду до бюджету розвитку  спеціального фонду районного бюджету за рахунок перевиконання доходної частини районного бюджету за 3 місяці 2019 року збільшити видатки    в сумі 579,0 тис. грн.,в тому числі:

             4.1  по КНП „ Центр первинної медико-санітарної допомоги Білоцерківського району ” – 530,0 тис. грн., в тому числі на:

    — реконструкцію системи газопостачання по робочих проектах АЗПСМ               с. Однорог – 30,0 тис.грн.;

    — придбання медичного обладнання (біохімічний аналізатор, аналізатор крові, сумка для сімейного лікаря, дерматоскоп з відеокамерою та інше), обладнання (брендові вивіска та інше) для АЗПСМ с. Озерна — 500,0 тис. грн.;

           4.2  по відділу культури Білоцерківської РДА для придбання нової літератури для поповнення бібліотечного фонду -49,0 тис.грн.

Депутати погодили запропоновані цифри та більшістю голосів  затвердили зміни до бюджету.

У «Різному» депутат Олександр Махиня порушив питання, щодо  екологічних проблем річки Рось (у межах села Томилівка Білоцерківського району активісти зафіксували злив нечистот у річку Рось). Олександр Іванович пропонує дане питання винести на розгляд Громадської ради при райдержадміністрації, провести  громадське обговорення, а результати розглянути на засіданні профільної постійної комісіїх районної ради.  В порушенні даного питання взяла участь провідний інженер гідротехнік Басейнового управління Вигівська Олена Йосипівна, вказавши на факт, що представник екологічної інспекції, який проводив забір проб, знав про дату і час запланованого скиду води з Глибочанського водосховища, що, на думку депутата, поставило під сумнів достовірність аналізів, взятих в умовах течії та змиву можливого забруднення. Депутати підтримали звернення Олександра Махині.

Далі, депутати Олександр Лопот та Олександр Тарасов наполягають, щоб розподіл бюджетних коштів проводити за участі голови ради, голови бюджетної комісії, розпорядників коштів. Вони наголосили, що районна рада повинна контролювати використання бюджетних коштів. У свою чергу голова районної ради Володимир Шевченко закликав депутатів відповідально відноситись до засідань постійних комісій, бути присутніми на них, адже від розгляду важливих питань їх фінансування, залежить доля району.

Головне – всі повинні пам`ятати, що наша сила — в єдності, у взаєморозумінні та виважених законних діях як керівників так і депутатів. Проблеми  завжди є і будуть, така діалектика життя, але, якщо вони на постійному контролі у керівників, то є впевненість, що вирішення їх буде безперечним.