На засіданні бюджетної комісії, яка проходила 12 грудня під головуванням Олександра Тарасова, депутати  розглянули пропозиції райдержадміністрації про внесення змін до рішення  районної ради сьомого скликання від 21 грудня 2017 № 17-217 «Про районний бюджет Білоцерківського району на 2018 рік». На засіданні комісії був присутній голова районної ради Володимир Шевченко.

Начальник управління фінансів райдержадміністрації Анатолій Титаренко розповів, що при складані проекту районного бюджету на 2019 рік враховано у першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, та проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.

Також, посадовець наголосив, що при розрахунку обсягу видатків враховано надання районному бюджету з державного бюджету основних трансфертів, передбачених статтею 98 Бюджетного кодексу України.

Обсяг освітньої субвенції з державного бюджету визначено на основні формули, яка враховує нормативну наповнюваність класів. Загальний обсяг освітньої субвенції на 2019 рік обраховано виходячи з розрахункової кількості ставок педагогічних працівників, визначеної, зокрема на підставі навчального навантаження та нормативної наповнюваності класів, а також середньої зарплати вчителя в умовах 2019 року.

Обсяг медичної субвенції з державного бюджету визначено відповідно до формули розподілу обсягу медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №618.

Для забезпечення належного утримання бюджетних установ та спрощення процесу передачі їх у власність об’єднаний територіальних громад після їх утворення передбачається продовження дії пункту 20 VІ «Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України щодо надання права здійснювати утримання дошкільних навчальних закладів та закладів культури з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення.

Анатолій Олексійович зауважив, що формування доходів  районного бюджету на 2019 рік здійснено з врахуванням змін до Податкового законодавства України, збільшенням мінімальної заробітної плати та фактичних надходжень власних доходів за 11 місяців 2018 року.

Всього доходи районного бюджету на 2019 рік визначені в сумі 300,0 млн. грн., в тому числі: по загальному фонду – 298,0 млн. грн., по спеціальному фонду 2,0  млн. грн..

Власні доходи становлять 87,6 млн. грн., в тому числі: по загальному фонду – 85,6 млн. грн.., пр. спеціальному фонду – 2,0 млн. грн..

В цілому фінансовий ресурс районного бюджету по загальному фонду на 2019 рік в порівнянні з затвердженим бюджетом на 2018 рік зменшується на 39,6 млн. гривень, або на 11,8%, в тому числі: податкові надходження збільшуються на 12,5 млн. грн.., ,(+17,8%).

Далі, депутати розглянули бюджет Білоцерківського району на  2019 рік. Криворучко Т.Д, в.о.начальника управління фінансів райдержадміністрації запропонувала на розгляд Програму соціально-економічного та культурного розвитку  району на 2019 рік; Кучер О.В., керівник апарату райдержадміністрації виступила з Програмою фінансового забезпечення виконання та реалізації повноважень Білоцерківської райдержадміністрації на 2019-2020 роки, заступник голови Білоцерківської районної ради Чичикало А.П. запропонував на розгляд витрати на утримання районної ради та виконавчого апарату. Депутати погодили дані питання передати на розгляд сесії районної ради.