На розгляд засідання постійної комісії районної ради з питань промисловості, підприємництва, будівництва, транспорту, зв’язку, торгівлі, та захисту прав споживачів, яка проходила  19 березня  2019 року під головуванням Ольги Барбашової, в.о. начальника управління економічного розвитку і торгівлі  Білоцерківської районної державної адміністрації Тетяна Криворучко, представила звіт про виконання Програми розвитку малого і середнього підприємництва в Білоцерківському районі на 2017-2018 роки.

Тетяна Давидівна зазначила, що в районі зареєстровано 3067 суб’єктів малого і середнього підприємництва, з них 1821 — фізичних осіб-підприємців, 1246 – юридичних осіб. Станом на 01.01.2018 — 2808 суб’єктів МСП, з них 1753 фізичних осіб-підприємців, 1055 юридичних осіб.

Із загальної кількості підприємств, прибуткових – 198, збиткових – 37.

Надходження до бюджетів всіх рівнів — 452,6 млн грн., з них юридичними особами – 420,4 млн грн.

Чисельність працюючих у суб’єктів господарювання складає 9500 чол.

До Зведеного бюджету за 2018 рік підприємствами району забезпечено надходжень на 8,8 % більше, порівняно з минулим роком. За 2017 рік  забезпечено надходжень в сумі  412,6  млн грн податків, зборів та платежів.

Нарощування обсягів промислового виробництва здійснювалось переважно за рахунок харчової промисловості, виробництва деревини та виробів з деревини.

На території району зареєстровано 93 фермерських господарств.

Також, посадовець наголосила, що в районі функціонує 113 об’єктів роздрібної торгівлі, у тому числі 77 магазинів, загальною площею 21,6 тис. м², 15 підприємств ресторанного господарства на 1360 посадкових місць, 2 ринки на 86 торгових місць та заклад мережевої  торгівлі «Епіцентр» (с. Шкарівка).

Центр адміністративних послуг при Білоцерківській райдержадміністрації (далі — Центр) діє відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги».

Для  забезпечення децентралізації надання адміністративних послуг в Центрі надаються послуги з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

В ході виконання заходів Програми була проведена робота щодо реалізації державної регуляторної політики, інформаційно-консультаційної підтримки малого і середнього підприємництва.

Також керівник зазначила, що перешкодою на шляху розвитку малого та середнього бізнесу є відсутність ефективних механізмів його підтримки з боку держави. Зокрема, недостатня державна фінансово-кредитна та майнова підтримка малих підприємств.

Далі Тетяна Давидівна  представила  Програму розвитку малого і середнього підприємництва в Білоцерківському районі на 2019-2020 роки

Дані питання депутати передали на розгляд сесії.