29 серпня голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук разом із головним лікарем  КЗ «Білоцерківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»  Іваном Ровенком  вирушили в робочу поїздку по медичним амбулаторіям та ФАПам Білоцерківського району.

«Здоров’я людей — найвища цінність суспільства, про яку невтомно дбають медичні працівники. Втім, як ніколи раніше, охорона здоров’я потребує змін, вдосконалення та реформ. Сьогодні ми, районна рада, депутатський корпус, органи місцевого самоврядування, направляємо значні наявні ресурси на зміцнення лікувальної бази й проведення ремонтних робіт у сільських медичних амбулаторіях загальної практики сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктах»,-наголосив очільник районної ради Віталій Гринчук.

Хочу зауважити, що проінспектувавши заклади медичної галузі на селі, керівництво районної ради спільно з КЗ «Білоцерківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» взялися наводити лад. До цього процесу підійшли дуже серйозно, визначили «сильні й слабкі місця» в даній роботі та намітили подальшу стратегію дій.

Кошти обласного, районного та місцевих бюджетів  спрямовуються на поліпшення медикаментозного забезпечення, придбання медичного обладнання, ремонтні роботи приміщень тощо. Та, мабуть, цих коштів замало, щоб задовольнити всі потреби медичної галузі.

Ще одним нашим досягненням є налагодження тісної співпраці з благодійним фондом «ФАРМВАРТА». З
метою модернізації лікувально-профілактичних закладів і поліпшення якості надання медичної допомоги мешканцям краю у 2016 році Благодійний фонд поставив у медичні заклади району препаратів на суму більше 10 млн.грн.

Віталій Гринчук та Іван Ровенко відвідали медичні заклади у с. Глибічка, Пилипча, Городище — це впорядковані приміщення, забезпечені кваліфікованими кадрами. Маршрут далі пройшов селами Коженики, Потіївки, відділків с.Чупири.  Фельдшерам акушерських пунктів керівники передали штативи для внутрішньовенних крапельних вливань, електронні ваги  для новонароджених та ліки за призначенням від Благодійного фонду.

Побували в селі Томилівка, де В.Гринчук та І.Ровенко зустрілися з сільським головою Наталією Карпінською. Вона провела керівників приміщенням ФАПу, де завершуються ремонтні роботи.

У медичній амбулаторії Малої Вільшанки ремонтні роботи тривають.  Керівники привезли ленолеум для покриття  підлоги у фізкабінеті. Зразу ж вирішували питання щодо встановлення трьохфазового електролічильника. Оглянувши приміщення, Віталій Юрійович запропонував виділити додаткові кошти з  районного бюджету для заміни системи опалення, а сільський голова Людмила Маринич запевнила, що депутати сільської ради підтримають медичний заклад, та направлять потрібні кошти на придбання меблів.

У с.Поправка керівників зустріла завідуюча ФАПом, депутат районної ради Світлана Машкіна. Хоч у неї й відпустка, але Світлана вся в роботі, адже у ФАПі розпочато реконструкцію системи опалення з переводом на альтернативні джерела тепла.  У лікарській амбулаторії с.Чупира керівники зустрілися з медичними працівниками, сільським головою Василем Мялківським. Вони вже чекають на санітарний автомобіль, який так необхідний в роботі сільських сімейних лікарів.

У Черкаському ФАПі  вирішено питання щодо введення водопроводу в приміщення.

Далі заїхали у медичну амбулаторію с.Трушки.  Тут активно проходять ремонтні роботи. Замінено вікна на металопластикові та вхідні двері.  Виділено 150 000 грн на капітальний ремонт системи водопостачання та водовідведення в цьому медичному закладі, кошти районного бюджету. Сільський голова Тетяна Глуховенко дякувала Віталію Юрійовичу за підтримку та допомогу.

У кожний лікарський заклад Віталій Юрійович та Іван Іванович передали штативи для внутрішньовенних крапельних вливань, електронні ваги  для новонароджених та ліки за призначенням від Благодійного фонду, крім того, вирішили питання щодо придбання та забезпечення медзаклади стільцями.«Втім, ми не плануємо зупинятися на досягнутому і продовжимо оснащувати заклади відповідно до державних програм розвитку сімейної медицини та залучення благодійних і спонсорських допомог.

Проблем у нас вистачає. Здебільшого це питання фінансово-економічного характеру, притаманні медичній галузі не тільки нашого району. Наші бажання не завжди збігаються з нашими можливостями. Але поступово й планомірно виконуємо цю роботу задля сприяння підвищенню рівня життя наших людей на селі. Зрештою, мешканці нашого краю вже й самі побачили позитивні зрушення, яких зазнала медицина»,- підсумував результати робочої поїздки голова ради Віталій Гринчук.