21 червня колектив медичної амбулаторії загальної практики сімейної медицини у с.Блощенці чекав приємний сюрприз — голова районної ради Віталій Гринчук та голова райдержадміністрації Геннадій Джегур вручили ключі від нового санітарного автомобіля завідуючій амбулаторією Людмилі Черніговій. Новий автомобіль дозволить оперативно виїжджати на виклики пацієнтів та таким чином швидше надати необхідну медичну допомогу. Бо ж автомобіль для медиків та жителів села – засіб першої необхідності.

Не кожна людина може прийти в амбулаторію, поміряти тиск, отримати ін’єкції. Тому працівники амбулаторії сідають на автомобіль та їдуть на виклики в разі необхідності. А на обслуговуванні в медзакладі перебуває понад 3 тисячі жителів від новонароджених до людей похилого віку аж у чотирьох населених пунктах — Блощенцях, Острійках, Сухолісах, Чепеліївці. Одним словом роботи вистачає. До цього, в амбулаторії був автомобіль «Славута», але йому вже більше 10 років і він вичерпав свій ресурс. Додамо, що лише за останні два роки придбано 8 машин санітарного автотранспорту. В планах – придбання скутерів для працівників ФАПів.

Окрім того, амбулаторії було вручено персональний комп’ютер. Зі слів головного лікаря КЗ «Білоцерківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Івана Ровенка розпочато комп’ютеризацію медичних амбулаторій району, вже придбано 15 персональних комп’ютерів, виділено кошти для підключення до інтернет-мережі.

Очільники району відмітили, що з бюджетів усіх рівнів щороку виділяються чималі кошти на медичну галузь, аби підвищити якість надання медичних послуг та наблизити медицину до людей, зробити її доступною для кожного жителя. Так, лише за останні два роки рівень підтримки сільської медицини суттєво зріс, майже 9 мільйонів гривень виділено з районного та місцевих бюджетів для проведення ремонтних робіт, покращення матеріальної бази сільських медичних закладів. Ця робота триватиме і надалі.

(За матеріалами сайту РДА)